Express-Miejski.pl

Kolejna seniorka straciła oszczędności, które miała na koncie

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Pod koniec września pisaliśmy o próbach oszustwa na kryptowaluty i tydzień później okazało się, że kolejnej osobie oszczędności zniknęły z konta.

79-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego straciła prawie 16 tysięcy tylko dlatego, że prawdopodobnie kliknęła w przesłany jej przez oszusta link. 

6 października do Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich wpłynęło zawiadomienie od 79-letniej mieszkanki powiatu ząbkowickiego, które została oszukana. Z jej konta zniknęło prawie 16 tysięcy złotych.

- Kobieta przyznała, że w ostatnich miesiącach miała podejrzane telefony i SMS-y dotyczące inwestycji w kryptowaluty. Była przekonana, że żadnych danych nikomu nie podawała. Przyznała jednak, że mogła kliknąć w link przysłany jej w jednej z takich wiadomości. Kobieta nie do końca widziała w jaki sposób oszust wszedł w posiadanie jej danych do logowania. Nie logowała się często do swojego konta dlatego dopiero po pewnym czasie zdała sobie sprawę, że pieniądze z jej rachunków bankowych zniknęły. Wtedy poszła do banku a następnie zgłosiła sprawę na policję - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności w rozmowach z nieznajomymi. - Jeśli skontaktuje się z Tobą osoba informująca o możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty, poinformuje Cię o konieczności instalacji aplikacji na Twoim komputerze lub telefonie komórkowym, dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą kryptowaluty, a także od razu zaoferuje wsparcie w inwestycjach i obsłudze aplikacji, zachowaj zdrowy rozsądek bo to może być oszustwo. Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie szybkim zyskiem - apeluje funkcjonariuszka.

Policjanci ścigają sprawców tego typu przestępstw. Apelują o ostrożność, a także stosowanie się do poniższych zaleceń:

- należy zapoznać się z informacjami podawanymi przez KNF oraz NBP dotyczącymi inwestowania w kryptowaluty - link: uwazajnakryptowaluty.pl

- należy sprawdzić czy firma inwestycyjna znajduje się na liście ostrzeżeń KNF – link: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

- nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej np. za pomocą programów: TeamViewer, AnyDesk, Quick Support;

- nie należy udostępniać danych poufnych dotyczących posiadanych kart płatniczych;

- nie należy przesyłać skanów swojego dowodu osobistego;

- nie należy instalować dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których następuje logowanie do bankowości internetowej;

- w przypadku otrzymania przelewu od nieznajomego nadawcy, pod żadnym pozorem nie należy przekazywać środków dalej nawet jeśli „doradca” o to prosi. W ten sposób nieświadomie możemy uczestniczyć w przestępstwie.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejna seniorka straciła oszczędności, które miała na koncie

  2022-10-07 10:20:25

  gość: ~Ak

  Lubię takie wiadomości

 • 2022-10-07 13:07:49

  gość: ~Pisowiec

  @~Ak
  Seniorzy uważajcie na PO to oszusty

 • 2022-10-07 14:22:44

  gość: ~Ln

  @~Pisowiec
  Halo halo, tu ziemia!!! PO już Nie rządzi od 8 lat!! Halo halo, czas wyjść z tego TVPinfo letargu, bo wam już taką papkę z mózgu robią, że to szok. Jakom niedokurwem umysłowym trzeba być, żeby gadać ciagle o partii i jakimś zjebanym tusku, których nie ma już od 8 lat :D
  To już jest choroba psychiczna. Ja myślałem zawsze że ludzie którzy głosowali na Tuska mieli coś z głową, ale elektorat PiS jednak przebił POwców w zidioceniu. Śmieszne, a zarazem tragiczne.

 • 2022-10-07 20:23:18

  gość: ~halo

  @~Ln
  a kto rządzi we wro , łodzi, warszawie? dupiarz ? tłuku hahaha nie wiesz co to samorząd durniowaty Peowcu od ilu lat rządzą od komuny ?hhhhhuuuujjjjuuu do lania

 • 2022-10-07 21:13:32

  gość: ~Haha

  @~halo
  A Wrocław, Łódź czy Warszawa to jakieś osobne kraje? Czy one leżą jednak w Polsce, w której obecnie „rządzi” PiS?

 • 2022-10-07 15:42:52

  gość: ~PiS PO jeden uj

  @~Pisowiec
  Podsumuje Ci na szybko, ale bardzo szybko ponad 7 lat rządów twojego kochanego pisu, jesteś gotowy? No to lecimy:
  -złotówka najsłabsza od 25 lat
  -najwyższa inflacja od 25 lat
  -ceny pali najdroższe od początku istnienia tego kraju, to samo tyczy się węgla itd
  -najniższa liczba urodzeń od czasu wojny
  -największy wzrost ubóstwa od dekady
  -największe zadłużenie od czasów Gierka
  Mógłbym tak wymieniać jeszcze i wymieniać. A jak twój jedyny argument na obecna sytuacje, jest pierdo*enie o PO które nie rządzi od prawie 8 lat, to znaczy że jesteś A-debilem, B-nie masz nic sensownego na obronę tej żydo-komuny, C-jesteś płatnym klakierem który będzie siał propagande sukcesu pisu, No najnormalniej ci za to płacą.

 • 2022-10-07 20:24:31

  gość: ~depile

  @~PiS PO jeden uj
  debile najpierw atakowali pandemie , inflacje, teraz ukrainne. śmiecie nikt was nie słucha ok?

 • 2022-10-07 21:10:23

  gość: ~Ono

  @~depile
  Mam pytanie, za ile bierzesz z duupy do ryja?

 • 2022-10-07 23:52:25

  gość: ~takitam

  @~PiS PO jeden uj

  Niby racja, ale ... tylko niby, bo:

  -- Złotówka słaba ? ... owszem, ale ... coś mi się wydaje że nie jesteśmy jedynym krajem w UE i w ogóle na świecie, gdzie inflacja leci w kosmos, a już to co się dzieje w UK, to cyrk na kołach, bo brytyjski funt sięgnął dna, a przecież PiS tam nie rządzi.

  -- Ceny paliw ... idiotyczne, to prawda, ale ... jak wyżej, czyli nie jesteśmy jedynym krajem z szalejącymi cenami paliw, a przecież PiS nie rządzi wszędzie.

  -- najniższa liczba urodzeń .... też prawda, ale i tak na tle zamożniejszych krajów UE jest u nas całkiem, całkiem pod tym względem.

  -- największe zadłużenie od czasów Gierka ... owszem, z tym że Gierek zadłużał Polskę biorąc kasę od zachodnich banków, PiS drukuje pieniądze .... jedno i drugie głupie do bólu.

  -- ceny węgla, to wina zarówno idiotów z Po jak i kretynów z PiS.
  Jedni i drudzy na wyścigi likwidowali polski sektor węglowy pitoląc coś o zbawiennym wpływie takich działań dla klimatu.
  Tymczasem CAŁA EUROPA produkuje zaledwie 3% ... powtórzę 3% światowej produkcji CO2, a Polska przy tym emituje CO2 na poziomie właściwie niewykrywalnym.
  Żeby śmieszniej było, to CO2 JEST POTRZEBY w atmosferze.
  Debile obu w/w partii sami likwidują JEDYNY dostępny w Polsce surowiec (czyli węgiel) w imię niemieckich interesów, a moglibyśmy się CAŁKOWICIE uniezależnić energetycznie od kogokolwiek nie tylko nie likwidując kopalń, ale wręcz otwierając nowe.


  PO nie rządzi od 8 lat, ale zapytane o cokolwiek, nie wiem .. program wyborczy, propozycję dla Polaków będącą alternatywą dla PiS-owskich (głupich, przyznaję) rządów, odpowiada niezmiennie ... PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS, PiS .... to ich JEDYNY program.

  Jedni PiS (to komuniści czystej wody) , a drudzy PO, to volksdeutsche gotowi oddać Polskę za darmo Niemcom.

  PiS PO jedno zło.

 • 2022-10-10 21:01:07

  gość: ~lolek

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  Lubię czytać Pana komentarze; mądre, merytoryczne rzetelnie przedstawiające poruszaną kwestię. Szkoda, że innym komentującym brakuje klasy. Pozdrawiam, Lolek

 • 2022-10-07 11:05:04

  gość: ~Andriej Djuda czyni cuda

  Seniorka, więc pewnie PiSówa, a nie od dziś wiadomo że ludzie głosujący na PiS inteligencją nie świecą, większość ma wykształcenie podstawowe lub zawodowe.

 • 2022-10-07 15:48:51

  gość: ~Mo

  Zgłaszać każdą wysyłkę do Torunia

 • 2022-10-09 10:33:09

  gość: ~gosc

  emeryci ciagle im malo nie zaluje takich

REKLAMA