KP Słowianin Wolibórz pokonał 4:2 (3:0) ząbkowickiego Orła i awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wałbrzyskim fot.: KP Słowianin Wolibórz

W 1/4 Pucharu Polski na szczeblu wałbrzyskim Orzeł Ząbkowice Śląskie przegrał 2:4 (0:3) ze Słowianinem Wolibórz, a Skałki Stolec uległy 3:7 (2:3) LKS Bystrzycy Górnej.

W meczu ząbkowiczan z czwartoligowym Słowianinem kluczowym dla losów meczu okazał się fragment od 20 do 30 minuty, w którym straciliśmy trzy bramki. Na 1:0 dla przyjezdnych trafił Kamiński po asyście Buryły, po chwilę Buryło dołożył drugiego gola pokonując Gawdonowicza, a wynik rywalizacji do przerwy ustalił Szczepaniak.

W przerwie trener Rafał Markowski przeprowadził aż sześć zmian. Po zmianie stron gra Orła wyglądała już lepiej, choć na początku drugiej części pojedynku biało-niebiescy stracili jeszcze czwartego gola.

Efektem lepszej gry było trafienie Kuriaty z akcji, a następnie rzut karny, którego ten sam zawodnik nie wykorzystał. W 79. minucie drugą bramkę dla Orła zdobył Jagielski. Goście grali już wówczas w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kamińskiego, a mecz kończyli w dziewięcioosobowym zestawieniu, po tym jak w doliczonym czasie gry z boiska z czerwoną kartką wyrzucony został Szuba.

Mimo tego, goście w osłabieniu zdołali dowieźć korzystny wynik do końca rywalizacji i awansowali do dalszej fazy Pucharu Polski Podokręgu Wałbrzyskiego.

- Szansę w meczu ze Słowianinem otrzymali wszyscy juniorzy trenujący z pierwszym zespołem. Debiut w pierwszej drużynie zanotował Jakub Jaworski. Wynik tak jak w poprzedniej rundzie z Piastem Nowa Ruda był oczywiście ważny, ale nie najważniejszy. Każdy miał zagrać minimum 45 minut. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwsza połowa była zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań. W drugiej zagraliśmy zdecydowanie lepiej - powiedział po spotkaniu Rafał Markowski, trener Orła.

Kolejnej wstydliwej porażki doznały Skałki Stolec, które w rozgrywkach pucharowych uległy liderowi klasy okręgowej - LKS Bystrzyca Górna aż 3:7 (2:3). Stolczanie udali się na mecz z 17-letnim bramkarzem na co dzień broniącym w drużynie juniorów, ale przy większości traconych bramek był on bez szans, a kilkukrotnie notował dobre interwencje, chroniąc stolczan przed stratą kolejnych goli.

Stolczanie już po kwadransie gry przegrywali 0:2, tracąc najpierw gola z rzutu wolnego, a następnie po stracie na 30. metrze od własnej bramki. W około 35. minucie było już jednak 2:2. Najpierw zza pola karnego trafił Raszpla, a po chwili piłkę głową do siatki bystrzyczan skierował Herdy, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Madeja. Wydawało się, że Skałki złapały rytm i jeszcze przed przerwą odwrócą losy spotkania. Nic bardziej mylnego. W końcówce pierwszej połowy to gospodarze po rzucie rożnym i celnym uderzeniu z głowy zdobyli trzeciego gola.

W drugich 45. minutach Skałki szybko straciły czwartego gola, a następnie po kontrach kolejne trafienia. Na niewiele ponad kwadrans przed końcem po dograniu z bocznej strefy od Herdego trzeciego gola dla Skałek zdobył Radziszewski, ale to gospodarze ustalili wynik rywalizacji, wykorzystując kolejną stratę biało-niebieskich na własnej połowie.

Pogromcy naszych zespołów spotkają się w bezpośrednim starciu na szczeblu półfinałowym. W drugim półfinale Polonia/Stal Świdnica zmierzy się z Lechią Dzierzoniów.