Polonia Ząbkowice Śląskie doznała kolejnej porażki z rzędu. Z zerowym dorobkiem punktowym, czterema golami strzelonymi i 28 straconymi ząbkowiczanie zamykają tabelę II grupy wałbrzyskiej A-klasy fot.: LD

Czwarta liga brutalnie weryfikuje naszych beniaminków, Orzeł notuje trzeci remis. W A-klasie ważne zwycięstwo Sparty z liderem, ząbkowicka Polonia wciąż bez punktów.

IV liga: Orzeł stracił dwa punkty

Bezbramkowy remis ząbkowickiego Orła z beniaminkiem z Solnej należy upatrywać w kategoriach straty dwóch oczek, niż zdobycia jednego. Ząbkowiczanie jeśli chcą myśleć o pozostaniu w lidze to na własnym boisku mecze z beniaminkiem powinni wygrywać. Z przebiegu rywalizacji można uznać remis za sprawiedliwy rezultat. Goście postawili się ząbkowiczanom i pokazali, że wcześniejsze zdobycze punktowe to wcale nie przypadek.

Przez znaczną część meczu z boiska wiało nudą, choć zarówno jedni i drudzy zostawili na boisku sporo zdrowia. W pierwszych 45. minutach sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo - dla gospodarzy najlepszej nie wykorzystał Wargin, dla przyjezdnych Danielik.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Dopiero ostatni kwadrans rywalizacji wynagrodził kibicom nudniejszą, dłuższą część gry. Gole w nim co prawda nie padły, ale było kilka ciekawych sytuacji, a obie ekipy chciały wyprowadzić jeden skuteczny cios, który pozwoliłby im zainkasować komplet punktów. Od 83. minuty Orzeł grał z przewagą jednego zawodnika, a już minutę później miał doskonałą okazję, by trafić do siatki, ale piłka po uderzeniu Belycha z najbliższej odległości trafiła tylko w słupek. Gracze z Solnej groźnie kontratakowali i w doliczonym czasie gry również mogli pokusić się o gola, ale najpierw Izydorczyk, a później Paszkowski nie potrafili umieścić piłkę w siatce Gembary.

Teraz przed Orłem kolejny mecz na własnym boisku. W derbowym pojedynku ząbkowiczanie zagrają z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki.

IV liga: Skałki cieniem dla Polonii/Stali

Mocno weryfikuje naszych beniaminków czwartoligowy poziom. Skałki Stolec po raz kolejny przegrały i to ponownie wysoko. Tym razem ulegając 0:5 (0:0) Polonii/Stali Świdnica. Stolczanie, podobnie jak z Orłem, na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie, ale po zmianie stron byli juz tylko tłem dla gospodarzy.

Świdniczanie przewagę mieli przez cały mecz, jednak w pierwszej połowie nie mieli szczęścia by pokonać Krakowskiego. Bramkarz Skałek zanotował kilka dobrych interwencji i to głównie dzięki niemu goście zawdzięczali, że do przerwy nie stracili gola. Stolczanie pod drugą bramką gościli rzadko, ale mieli dwie okazje by wyjść na prowadzenie - po dobrze wyprowadzonej kontrze i dośrodkowaniu Bobińskiego nad bramką z głowy uderzał niepilnowany Radziszewski, a uderzenie Skubisza również nie znalazło drogi do siatki. W dobrej sytuacji pomocnik Skałek nieczysto trafił w piłkę i ta nie sprawiła kłopotów golkiperowi miejscowych.

Drugie 45. minut Skałki rozpoczeły katastrofalnie. O ile w pierwszej akcji po zmianie stron rywale nie wykorzystali kolejnej sytuacji sam na sam z Krakowskim, o tyle po chwili zdołali trafić do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Autorem trafienia był Sowa. Gospodarze z minuty na minutę coraz mocniej napierali na bramkę stolczan, ale nie ustrzegli się błędów w defensywie. Po jednej z kontr Skubisz uprzedził bramkarza i uderzył piłkę w kierunku bramki, ale tę zdołał przed linią opanować obrońca gospodarzy. W 63. minucie świdniczanie dopięli swego i zdobyli drugiego gola. Tor lotu piłki po uderzeniu zza pola karnego zmienił Trzepacz i pozbawił szans Krakowskiego na skuteczną interwencję. Na 3:0 gospodarze trafili po świetnej akcji Traczyka, który prostopadłym podaniem uruchomił Karbowiaka, a ten dograł piłkę przed bramkę do Myrty, który kolanem, z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. Czwartego gola dla Polonii/Stali zdobył Wojciechowski, a wynik meczu na 5:0 ustalił Migas.

Za tydzień Skałki zagrają u siebie z Piastem Nowa Ruda. Po 7 kolejkach stolczanie z czterema oczkami zajmują w tabeli 13 miejsce.

IV liga: Zamek rozbity w Bielawie

Cztery gole Grzywniaka oraz bramki Tomkiewicza i Mojki spowodowały, że Bielawianka Bielawa po rozbiciu Skałek Stolec przed dwoma tygodniami na własnym boisku, tym razem rozbiła drugiego z naszych przedstawicieli w czwartej lidze. Zamek przegrał 2:6 (1:4) i nadal pozostaje bez zwycięstwa na czwartoligowych boiskach.

Gospodarze szybko napoczęli Zamek, bo już w 14. minucie do siatki Pukacza trafił Grzywniak. Po chwili zespół Grzegorza Czachora zdołał odpowiedzieć. W polu karnym Bielawianki faulowany był Jasiński, a rzut karny na bramkę pewnie zamienił Banishevski. Z remisu przyjezdni nie cieszyli się jednak długo, bo już minutę później na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Grzywniak. W 29. minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mojka i Bielawianka prowadziła już 3:1, a pięć minut później wynik brzmiał już 5:1. Dwa gole w odstępie chwili dołożył bowiem Grzywniak, dla którego były to kolejno 9. i 10. trafienie na poziomie IV ligi.

W drugich 45. minutach bielawianie znacznie spuścili z tonu i dorzucili tylko jednego gola. W 70. minucie trafienie zanotował Tomkiewicz. Wcześniej to jednak Zamek zdobył drugiego gola. Po asyście Wiktora Chamerskiego do siatki gospodarzy trafił Sztangret.

A-klasa, gr. III: Derby gminy Złoty Stok dla Unii

Dość nietypowy przebieg miał derbowy pojedynek między złotostocką Unią, a Kłosem Laski. Gospodarze z Lasek, choć w tym sezonie jeszcze nie wygrali, to w derbowych meczach ubiegłego sezonu dwukrotnie zabierali punkty złotostoczanom. Pierwsze 15. minut gry mogło wskazywać na to, że i tym razem unici wrócą do domu bez kompletu punktów. Kłos po kwadransie gry prowadził 2:0. Najpierw prostopadłe zagranie Węglarza i błąd defensora Unii wykorzystał Dudzic i pokonał Sadowskiego, a po chwili dośrodkowanie Węglarza na bramkę zamienił Skotniczny i w Laskach zapachniało sensacją.

Unici ruszyli jednak do odrabiania strat i najpierw po rzucie karnym, zdaniem wielu kontrowersyjnym, zdobyli kontaktowego gola, a po chwili doprowadzili do remisu. Z jedenastu metrów nie pomylił się Rychter, a bramkę dającą złotostoczanom remis strzelił minutę później Wielgosz. Złotostoczanie podobny scenariusz pisali już przed tygodniem w Międzylesiu. Tam również przegrywali 0:2, również doprowadzili do remisu, ale do szatni schodzili przegrywając. Tym razem przed przerwą podopieczni Waldemara Tomaszewicza trafili po raz trzeci. Brysiak odebrał piłę Babcowi, dograł do Zabrzeńskiego, a ten wykorzystał sytuację sam na sam i faworyt prowadził.

Po przerwie Unia dopiero w 67. minucie zdobyła gola, który dał im dwubramkową zaliczkę, choć dobre okazje miała już nieco wcześniej. Najlepszej nie wykorzystał Rafał Brysiak, który nie wykorzystał rzutu karnego. Jego intencje wyczuł Mrozowski i obronił uderzenie. Gola numer cztery dla Unii zdobył Zabrzeński. Ostatnie dwie bramki w tym meczu padły w końcówce gry - najpierw po akcji rezerwowych Gierczaka i Klisia na listę strzelców wpisał się ten drugi, a wynik rywalizacji na 6:2 ustalił Wielgosz bardzo ładnym uderzeniem z dystansu.

Unia dzięki wygranej w derbach zmniejszyła stratę do liderującej Pogoni Duszniki-Zdrój do trzech oczek. Ekipa Waldemara Tomaszewicza zajmuje w tabeli trzecie miejsce. Za tydzień złotostoczan czeka mecz na szczycie. U siebie zagrają z wiceliderem z Ziębic.

A-klasa, gr. III: Sparta zwycięża w meczu na szczycie

Trafienie Ziółkowskiego z 82. minuty meczu dało Sparcie Ziębice zwycięstwo nad liderującą Pogonią Duszniki-Zdrój. Ziębiczanie utrzymali pozycję wicelidera i przybliżyli się do duszniczan na dwa punkty.

Nie był to mecz, w którym zarówno jedni, jak i drudzy mieli ogrom sytuacji do strzelenia gola. Te klarowne można policzyć na palcach jednej ręki. Kluczowa sytuacja dla losów pojedynku miała miejsce w 82. minucie rywalizacji. Wówczas Osiecki dośrodkował piłkę z bocznego sektora na dalszy słupek, a tam czekał już niepilnowany Ziółkowski, który ulokował piłkę w bramce i zapewnił Sparcie upragnione trzy oczka. Goście mecz kończyli w dziesiątkę (konsekwencja dwóch żółtych kartek).

A-klasa, gr. III: Cis prowadził, ale punktów nie zdobył

Jeszcze na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Cis Brzeźnica prowadził 1:0 z ATS-em Wojbórz i mogło się wydawać, że zmierza po kolejne zwycięstwo. Goście jednak popisali się zabójczą końcówką i w efekcie zgarnęli trzy punkty. Dla Cisu była to dopiero druga porażka w obecnej kampanii.

Do przerwy kibice goli nie oglądali. Były za to żółte kartki. Konkrety w postaci goli, na które czekają kibice, miały miejsce dopiero po zmianie stron. W 48. minucie wynik pojedynku otworzył Łuka, który bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Kielocha. Jednobramkowa przewaga Cisu utrzymywała się do 80. minuty rywalizacji. Wtedy do napór ATS-u przyniósł efekt w postaci wyrównującego gola. Dośrodkowanie z bocznego sektora, piłka przeszła przez większą część pola karnego, a próbujący wybić ją Łuka niefortunnie trafił do własnej bramki. Gospodarze poszli za ciosem i po chwili objęli prowadzenie za sprawą Wnenta, który uderzył zza pola karnego, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Wynik meczu na 3:1 ustalił w końcówce rezerwowy Majka na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Cis z 12 punktami zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce. Ma jednak jeden mecz mniej. W następnej kolejce brzeźniczanie zagrają z Hutnikiem Szczytna.

A-klasa, gr. II: Skałki podzieliły się punktami z Deltą

Stolczanie najpierw przegrywali, później wyszli na prowadzenie, znów przegrywali i w ostatecznym rozrachunku zdołali ugrać remis. Wynik 3:3 z słupicką Deltą beniaminkowi ze Stolca wstydu nie przynosi, tym bardziej, że przed tą kolejką obie ekipy sąsiadowały w tabeli.

Pierwsza połowa toczyła się z przewagą Skałek, ale to goście jako pierwsi strzelili gola. Po faulu w polu karnym jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Durleta. Skałki odpowiedziały istotnie szybko, bo już po dwóch minutach. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Dominik i ściągnął pajęczynę z okna bramki Delty. Po chwili w polu karnym słupiczan faulowany był Drubkowski i arbiter podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów w słupek uderzył jednak Kobrzak. Do przerwy 1:1.

W drugich 45. minutach optyczną przewagę także mieli stolczanie. W 60. minucie udokumentowali ją golem autorstwa Herdego, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem z głowy pokonał bramkarza Delty. Z prowadzenia Skałki cieszyły się jednak tylko chwilę. W odstępie chwili słupiczanie zdobyli dwa gole - najpierw po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego, a po chwili wykorzystując sytuację sam na sam. Do ostatniego gwizdka sędziego gra toczyła się niemal na połowie słupiczan. Goście z rzadka opuszczali własną połowę. W 80. minucie remis Skałkom dał Kobrzak, a w końcówce stolczanie niemal całym zespołem oblężali bramkę gości, ale efektów bramkowych nie było. Paradoksalnie, to goście mieli najlepszą sytuację w końcówce rywalizacji - po jednym z kontrataków w sytuacji sam na sam z Zygmuntem znalazł się piłkarz przyjezdnych, ale bramkarz Skałek zdołał obronić to uderzenie.

Druga drużyna Skałek po siedmiu meczach ma na swoim koncie 13 oczek i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Za tydzień stolczan czeka mecz w Ciepłowodach z tamtejszą Ślężą.

A-klasa, gr. II: Ślęża rozgromiła Gilów

Szybko, łatwo i przyjemnie. Ślęża Ciepłowody rozbiła 8:0 (3:0) LKS Gilów i odniosła ważne zwycięstwo w kontekście walki o pozostanie w rozgrywkach A-klasy, co dla beniaminka jest celem nadrzędnym.

Niemal wszystkie bramki dla ciepłowodzian padły po zespołowych akcjach i trafieniach z najbliższej odległości, bądź też sytuacjach sam na sam. Łupem bramkowym podzielili się: Dawid Różana x2, Galik x2, Tekieli x2, Gerlach oraz Antkowiak.

Za tydzień ciepłowodzianie zagrają u siebie z drugą drużyną Skałek Stolec. Po siedmiu kolejkach Ślęża ma na swoim koncie osiem oczek i zajmuje w tabeli jedenaste miejsce.

A-klasa, gr. II: Rezerwy Lechii rozbiły Polonię

Wciąż bez punktów pozostaje ząbkowicka Polonia, która w niedzielę przegrała po raz siódmy. Tym razem 0:7 z liderującymi rezerwami Lechii Dzierżoniów.

Sam mecz bez historii. Lechia dominowała na boisku od pierwszej do ostatniej minuty gry, dokumentując swoją przewagę siedmioma trafieniami. Dwa gole zdobył Kowerko, a po jednym Bejda, Ziółkowski, Galuba, Małowski i Rzońca.