Express-Miejski.pl

Za nami koncert Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego w Bardzie

Koncert Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego w Bardzie fot.: Gmina Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 13 sierpnia wieczorem w Bazylice Mniejszej w Bardzie odbył się niepowtarzalny koncert pn. „Romantyczna dusza”.

Wydarzenie miało miejsce w ramach X jubileuszowej edycji, cieszącego się coraz większą popularnością Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego. Dla zgromadzonej w bazylice publiczności zagrał włoski duet niezwykle utalentowanych organistów. Stefano Pellini i Stefano Manfredini zagrali na cztery ręce i cztery nogi.

W repertuarze sobotniego koncertu znalazły się utwory austriackich i niemieckich kompozytorów i organistów. Sądząc po burzy oklasków włoscy artyści, znaleźli swoich fanów wśród zgromadzonych w bazylice słuchaczy.

Koncerty Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego w Bardzie odbywały się pod patronatem Marcina Gwoździa, posła na Sejm RP i Krzysztofa Żegańskiego, burmistrza Barda. Twórczynią i zarazem dyrektorem artystycznym festiwalu jest Magdalena Cornelius- Kulig.

Dolnośląski Festiwal Muzyczny nadal trwa i koncertuje na Ziemi Kłodzkiej. - Sympatyków muzyki organowej i nie tylko zachęcamy do śledzenia wydarzeń festiwalowych. Dziękujemy za Państwa obecność i zapraszamy na koncerty Bardzkiego Lata Organowego, które zaplanowane zostały na 9 i 30 września - informuje bardzki magistrat.

em24.pl / Gmina Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA