Express-Miejski.pl

Pożar w piwnicy budynku wielorodzinnego [foto]

Pożar w piwnicy budynku wielorodzinnego przy ul. Jasnej fot.: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

W piwnicy budynku wielorodzinnego przy ul. Jasnej doszło do pożaru. Interweniowało kilka zastępów straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie miało miejsce 17 sierpnia przed godz. 10. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zadymienia w piwnicy budynku wielorodzinnego na ul. Jasnej w Ząbkowicach Śląskich. Dyżurny Stanowiska Kierowania niezwłocznie zadysponował do zdarzenia zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ząbkowicach Śląskich a także jednostek OSP z Olbrachcic Wielkich oraz Braszowic.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do pożaru w pomieszczeniu piwnicy. W wyniku zdarzenia powstało duże zadymienie, które wydobywało się na klatkę schodową.

Działania straży pożarnej polegały na lokalizacji źródła pożaru oraz jego ugaszeniu. Po przewietrzeniu obiektu sprawdzono lokale mieszkalne pod kątem obecności toksycznych produktów spalania w tym tlenku węgla. W działaniach oprócz jednostek ochrony przeciwpożarowej udział wzięły policja, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

W trakcie zdarzenia nie odnotowano osób poszkodowanych.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pożar w piwnicy budynku wielorodzinnego [foto]

  2022-08-17 15:38:35

  gość: ~Ja

  Szkoda że ostatnio był robiony przegląd 5 letni instalacji elektrycznej zrobiony zresztą pobieżnie bo sprawdzano tylko po jednym gniazdku w kuchni dobrze że nikomu nic się nie stało

 • 2022-08-18 10:12:52

  gość: ~Lokator

  Jacy pracownicy takie sprawdzanie oni patrzą tylko swojej prywaty

 • 2022-08-18 10:42:36

  gość: ~leon

  ostatnio dodany post

  Redaktor zapomniał o pracownikach Spółdzielni Mieszkaniowej wraz z Panem Prezesem.

REKLAMA