Express-Miejski.pl

Znamy nazwisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich

Krzysztof Welcz nowym zastępcą komendanta powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich fot.: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Decyzją Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z dniem 11 sierpnia mgr Krzysztof Welcz objął stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich.

Podczas uroczystości akt powołania wręczył Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Marek Kamiński, składając jednocześnie życzenia pomyślności nie tylko w służbie, ale także w życiu osobistym.
 
Brygadier Krzysztof Welcz z ochroną przeciwpożarową związany jest od 30.08.1993 roku kiedy to rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Od początku jego pożarnicza kariera związana jest z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. gdzie w dniu 01.06.1995 r. rozpoczął służbę. Przez wszystkie lata systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zarówno w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz na uczelniach cywilnych. Doświadczenie zdobywał zajmując stanowiska: dowódcy zastępu, inspektora ds. kadr i szkolenia, młodszego oficera ds. kadr i szkolenia, kierownika sekcji, naczelnika wydziału ds. organizacyjno-kadrowych a w ostatnim okresie zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
 
Nabyte umiejętności, doświadczenie zawodowe oraz predyspozycje osobowe zaowocowały powierzeniem pełnienia obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w dniu 14 marca 2022 roku. Wysoka ocena przełożonych była powodem powołania bryg. Krzysztofa Welcza z dniem 11 sierpnia 2022 r. na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich.
 
W trakcie uroczystości również na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie z dniem 11 sierpnia 2022 r. powołany został kpt. mgr inż. Tomasz Michalski.
W
uroczystości powołania na wyższe stanowiska służbowe udział wzięli bryg. Tomasz Mądry Komendant Powiatowy PSP w Ząbkowicach Śląskich, st. bryg. Paweł Dziadosz - Komendant Powiatowy PSP w Głogowie oraz st. kpt. Przemysław Wróbel Naczelnik Wydziału Kadr KW PSP we Wrocławiu.

KP PSP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA