Express-Miejski.pl

XXV Turniej Piłkarski w Rudnicy im. Ireneusza Kostana o Puchar Wójta Gminy Stoszowice

XXV Turniej Piłkarski w Rudnicy im. Ireneusza Kostana o Puchar Wójta Gminy Stoszowice fot.: Wieża Rudnica

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Turniej odbył się 6 sierpnia tradycyjnie na boisku w Rudnicy. Wzięły w nim udział 4 drużyny: Wieża Rudnica, Cis Brzeźnica, Piasek Potworów i Przedborowianka Przedborowa.

Pierwsze podanie w turnieju wykonał Paweł Gancarz - wójt Gminy Stoszowice, który życzył wszystkim zawodnikom zdrowej rywalizacji sportowej. Zespoły po losowaniu kolejności zagrały systemem każdy z każdym”, mecze trwały po 2x20 minut, a o końcowych miejscach drużyn decydowała liczba zdobytych punktów. Za zwycięstwo zespół otrzymywał 3 punkty, a przy porażce - 0 pkt. Natomiast w przypadku remisu drużyny nie otrzymywały od razu po 1 punkcie, tylko była przeprowadzona seria rzutów karnych. Na wzór meczów siatkarskich ta drużyna, która wygrała rzuty karne otrzymywała 2 punkty, a drużyna przegrana zdobywała 1 punkt.

Podczas turnieju na dzieci czekały różne atrakcje, a główną z nich była duża dmuchana zjeżdżalnia, z której maluchy mogły korzystać do woli, aż przez 5 godzin.

Zawody wygrali zawodnicy z Brzeźnicy. Drugie miejsce zajęli gospodarze z Rudnicy. Na najniższym stopniu podium stanęli goście z Potworowa, a tuż za podium uplasowała się drużyna z Przedborowej. A oto wyniki meczów:

Przedborowianka Przedborowa – Cis Brzeźnica 0:3
Wieża Rudnica – Piasek Potworów 6:1
Przedborowianka Przedborowa – Wieża Rudnica 0:3
Cis Brzeźnica – Piasek Potworów 2:1
Przedborowianka Przedborowa – Piasek Potworów 2:3
Cis Brzeźnica – Wieża Rudnica 2:0

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce- Cis Brzeźnica
II miejsce- Wieża Rudnica
III miejsce- Piasek Potworów
IV miejsce- Przedborowianka Przedborowa

Na zakończenie turnieju wójt Paweł GancarzRobert Kostan - prezes Wieży Rudnicy i Artur Kostan, syn Ireneusza Kostana, imienia którego od 25 lat jest rozgrywany turniej, wręczyli puchary najlepszym drużynom turnieju oraz zawodnikom, którym przyznano nagrody indywidualne. Króla strzelców musiała wyłonić seria strzałów z 16 metrów w poprzeczkę, ponieważ aż 3 zawodników miało po tyle samo strzelonych goli. Byli to: Jakub Kizik z Cisu Brzeźnica, Przemysław Chorążkiewicz z Wieży Rudnicy i Jakub Urban z Piaska Potworów.

NAGRODY INDYWIDUALNE

Król strzelców:
Jakub Kizik (Cis Brzeźnica) - 4 gole

Najlepszy bramkarz:
Mateusz Zając (Cis Brzeźnica)

Najlepszy zawodnik:
Przemysław Chorążkiewicz (Wieża Rudnica)

 - Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju oraz kibicom, którzy w sobotnie popołudnie przybyli dopingować własne ekipy oraz wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju. I zapraszamy za rok! - przekazują organizatorzy wydarzenia.

Wieża Rudnica

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA