Express-Miejski.pl

„Magdalenki” w Mąkolnie - II Przegląd Dziecięcych Zespołów Ludowych Dolnego Śląska

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Podczas wydarzenia zaplanowanego na 23 lipca zaprezentuje się aż 11 dziecięcych i młodzieżowych zespołów ludowych.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do Mąkolna wracają „Magdalenki”. To już drugi przegląd grup zespołów z Dolnego Śląska, który odbędzie się w Mąkolnie. Organizatorem wydarzenia jest MAK, czyli Mąkolno Aktywne - Kreatywne. Do zorganizowania wydarzenia animatorów zachęciła działalność dziecięcego zespołu „Wesołe Nutki” od lat funkcjonującego na terenie wsi. Event ma na celu utrwalenie tradycji oraz połączenie dzieci i młodzieży wspólną pasją do kultury folkloru.

Święto rozpocznie uroczysta msza św. odpustowa z okazji 300-lecia kościoła p.w. Marii Magdaleny zaplanowana na godz. 13. Nazwa wydarzenia nawiązuje właśnie do miejscowej świątyni, która znajduje się we wsi. O godz. 14.30 korowód zespołów z kościoła przejdzie na plac przy Remizie OSP w Mąkolnie, gdzie odbędzie się oficjalne otwarcie przeglądu. Od godz. 15.30 do 19.00 będą odbywały się występy zaproszonych zespołów, a tuż po nich zabawę ludową poprowadzi zespół "Ptaki". Zakończenie imprezy planowane jest o godz. 23.

Dla uczestników „Magdalenek” przygotowany zostanie m.in. bufet z regionalnymi produktami i domowymi wypiekami. Nie zabraknie wystawców lokalnych producentów i organizacji. Na najmłodszych czekać będą animacje oraz lodowa budka, a w strefie zabaw dla dzieci znajdą się również dmuchańce. 

Już dziś warto zarezerwować sobie czas, by wziąć udział w tym święcie piosenki i tańca.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Magdalenki” w Mąkolnie - II Przegląd Dziecięcych Zespołów Ludowych Dolnego Śląska

  2022-07-20 19:12:29

  gość: ~Pamiętam

  Magdalenki to zawsze były w Tarnawie!

 • 2022-07-21 23:25:44

  gość: ~Soltys

  ostatnio dodany post

  @~Pamiętam
  Może kiedyś były. Ale przegląd dziecięcych zespół jest tylko jeden na Dolnym Śląsku właśnie u nas w Mąkolnie i tak jak jest opisane w artykule od patronki naszego kościoła w Mąkolnie wziął nazwę. A w Tarnowie widocznie już nie robią. Bo nic nie słuchać.

REKLAMA