Express-Miejski.pl

Kierował renault. Miał ponad trzy promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Kierował renault. Miał ponad trzy promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ponad 3 promile alkoholu miał 60-letni mężczyzna kierujący renault. W dodatku od trzech lat posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Pomimo ciągłych apeli policjantów i wysokich kar nietrzeźwi wsiadający za kierownicę to nadal wielki problem naszych dróg. Policjanci codziennie przeprowadzają kontrole trzeźwości kierujących poruszających się w ruchu drogowym.

- Podczas jednej z takich kontroli mundurowi zatrzymali kierującego samochodem Renault Kangoo. Do zdarzenia doszło 17 lipca przed południem na jednej z ząbkowickich ulic. Jak tylko kierowca otworzył szybę mundurowi poczuli alkohol. Okazało się, że 60-latek wsiadł za kierownicę renault kangoo mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mieszkaniec gminy Ząbkowice Śląskie jechał jako kierujący pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sądowy zakaz mężczyzna otrzymał 3 lata wcześniej właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Nie był to jedyny taki przypadek w ciągu ostatniego weekendu. 16 lipca, również na terenie Ząbkowic Śląskich, funkcjonariusze zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który jechał pojazdem Scania mając prawie 2 promile alkoholu. - Jadąc pojazdem ciężarowym z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości od omijanego samochodu w wyniku czego otarł bok Mazdy CX-3. Na szczęście w zaparkowanym samochodzie nikogo nie było, a sprawca pomimo stanu nietrzeźwości pozostał na miejscu zdarzenia - dodaje policjantka.

KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kierował renault. Miał ponad trzy promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  2022-07-18 12:58:27

  gość: ~mnm

  Jakby zabrano auto trzy lata temu , dzisiaj nie byłoby problemu.

 • 2022-07-18 13:11:31

  gość: ~Bylo

  @~mnm
  Znalazłoby się inne. Do paki!

 • 2022-07-18 14:14:25

  gość: ~Mieszkaniec gminy

  ostatnio dodany post

  w wydychanym powietrzu można mieć mg/dm3 powietrza a promile można mieć we krwi ekspresie miejski

REKLAMA