Express-Miejski.pl

Droga powiatowa Stary Henryków - Wilamowice oficjalnie otwarta [foto]

Oficjalne otwarcie drogi Stary Henryków - Wilamowice fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

8 lipca w gminie Ciepłowody odbyło się oficjalne otwarcie nowo wyremontowanego 2.5 km odcinka trasy Stary Henryków - Wilamowice.

Inwestycję zrealizowano w ramach zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3169 D Stary Henryków – Wilamowice”. Jej koszt to kwota 2 773 295,76 zł, z czego 2.7 mln zł to dofinansowanie, jakie powiat Ząbkowicki otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe środki w kwocie niewiele ponad 73 tys. zł pochodzą z budżetu Powiatu Ząbkowickiego. Podczas otwarcia drogi starosta Roman Fester nie ukrywał, że choć zadanie zostało zrealizowane terminowo, to sama inwestycja wymagała rozwiązania kilku kwestii technicznych przy nieprzekroczeniu środków finansowych, jakie wyasygnowano na przebudowę trasy.

W otwarciu drogi oprócz starosty oraz radnych powiatowych i władz gminy Ciepłowody wziął udział także poseł Marcin Gwóźdź, który podkreślał, że uroczystość otwarcia nowej drogi to zwieńczenie determinacji radnej powiatowej Teresy Markowskiej, która od wielu lat zabiegała o przebudowę tej trasy.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Droga powiatowa Stary Henryków - Wilamowice oficjalnie otwarta [foto]

  2022-07-09 00:40:00

  gość: ~Mieszkaniec

  Śmiech na sali. Doroga do miejscowości gdzie diabeł mówi dobranoc :) W tej wiosce nic nie ma, z niej nawet wyjazdu nie ma ale oczywiście Pani wspierająca partie rządzącą musiała zrobić sobie dojazd do domu, a w dupie ma innych ludzi. Po co w tym kraju robi inne ważniejsze drogi choćby Stary Henryków-Henryków, gdzie droga prowadzi do ośrodka zdrowia i większej miejscowości jak Ziębice. Brak słów na to co się wyprawia.

 • 2022-07-09 08:14:09

  gość: ~gitara

  @~Mieszkaniec
  Nowa droga jest i zostanie. A Ty gamoniu dalej będziesz taplał się w błocie skoro tak uważasz. Poproś Romana,podobno starostę, to może choć gumowce ci kupi.

 • 2022-07-09 08:30:37

  gość: ~Jt

  @~Mieszkaniec
  Z Wilamowic też ludzie wyjeżdżają do pracy szkoły,lekarza, dlaczego mają jeździć po dziurawym asfalcie. Wilamowice to nie tylko Radna

 • 2022-07-09 08:45:08

  gość: ~Mieszkanka powiatu

  @~Jt
  Myślicie, że ktoś się teraz z wami wda w dyskusje? Patrząc na poziom wypowiedzi osoby podpisującej się jako 'gitara' szczerze wątpię. Faktem jest, że remont tej drogi wzbudził wiele negatywnych emocji i tak zostanie. Każdy ma prawo wrazić własne zdanie i je mieć. Moim osobistą opinią również nie popieram remontu drogi właśnie do tej miejscowości. W powiecie mamy wiele innych bardziej uszkodzonych dróg. Tylko czy to od razu jest powód do wyzywania kogoś od Gamoni?

 • 2022-07-09 23:13:18

  gość: ~czytelnik

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec
  Popieram w pełni Mieszkańca. W Wilamowicach wrony zawracają i tam powinni zrobić na końcu. Droga Stary - Ciepłowody niedokończona, przecież to jest zwykłe kaparstwo, Stary Henryków - Henryków w opłakanym stanie. To tak wyglądają rządy PIS-u. Musimy popierać swoich, gdyż tu mieszka radna? Oby do wyborów

 • 2022-07-09 09:51:42

  gość: ~mieszkaniec

  wczoraj ok.godz.11-ej,na drodze między Stolcem a Niedżwiednikiem z zarośniętych krzaków,wyskoczyła sarna wpadła prosto na przejeżdżający samochód,z przedniej szyby zrobiła się pajęczyna,kierowcy na szczęście nic się nie stało,sarna nie przeżyła,gdyby te rowy były wyczyszczone,to widoczność będzie bezpieczna,a na dzisiaj to jest dramat i tragedia,wymienię kilka dróg którymi mogą się przejechać tzw.decydenci Romek,Staszek Jurcewicz,czy pan Gwóżdż,sa to drogi--Kamieniec-Ożary,,Kamieniec-Suszka-Przyłęk,,,czy choćby Stolec-Niedżwiednik,,,tam, te rowy to ochydny przykład niemocy i nic nie robienia p.Staszka i jego firmy ,zero bezpieczeństwa,może p.Staszek da dobry przykład zakasa rękawy i sam osobiście zacznie czyścić ten busz

 • 2022-07-09 15:28:02

  gość: ~Buba

  @~mieszkaniec
  Był Pan poseł a gdzie pan od maili

REKLAMA