Brązowe medalistki z Ziębic

Brązowe medalistki z Ziębic fot.: SP Nr 2 Ziębice

Koszykarki Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach wywalczyły III miejsce w finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce - Olimpijska Energa 2011.

Dnia 7.03.2011 r. koszykarki Szkoły Podstawowej nr 2 zagrały w finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce dziewcząt . Odbył się on w hali sportowej MCS we Wrocławiu.  Zawody te były pierwszym z finałów wojewódzkich objętych patronatem firmy ENERGA i odbywających się w całej Polsce pod tytułem OLIMPIJSKA ENERGA.

W Finale Dolnośląskim prawo startu posiadały zespoły, które we wcześniejszych eliminacjach zdobyły tytuły mistrzów stref województwa dolnośląskiego. Podopieczne pana Jacka Ławrynowicza taki tytuł zdobyły 11 stycznia i mogły wziąć udział w rozgrywkach finałowych. Odbywały się  one systemem „każdy z każdym”.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny:

• SP 2 Zgorzelec – strefa jeleniogórska
• SP 2 Polkowice – strefa legnicka
• SP 2 Ziębice – strefa wałbrzyska
• SP 67 Wrocław – strefa wrocławska

Po zaciętej walce dziewczęta zdobyły brązowy medal. Wyróżnieniem było to, że medale  i upominki wręczali koszykarkom Wicemistrzowie Świata w Koszykówce U-17 Jakub Kolner oraz Piotr Niedźwiecki.