Express-Miejski.pl

Dwaj ziębiczanie wyjadą w sierpniu na mistrzostwa świata combat kalaki. Jeden będzie bronił tytułu

Dwaj ziębiczanie wyjadą w sierpniu na mistrzostwa świata combat kalaki. Jeden będzie bronił tytułu fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Adam Wojtaś i Dawid Drozdowski wyjadą w sierpniu do Niemiec na mistrzostwa świata Filipińskich Sztuk Walki (Combat Kalaki Escrima).

24 kwietnia w Oleśnicy odbyły się mistrzostwa Polski w ramach serii zawodów kwalifikacyjnych federacji GSBA do mistrzostw świata.

Z sukcesami zaprezentowali się tam przedstawiciele Ziębickiego Klubu Sztuk Walki Cerber, który umożliwia nieodpłatne zajęcia w zakresie sztuk walki. Zajęcia prowadzone są przez wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski, Europy i Obecnego Mistrza Świata Adama Wojtasia. Ściśle wyselekcjonowana reprezentacja klubu nie zawiodła oczekiwań i 24 kwietnia każdy z zawodników znalazł swoje miejsce na podium.

Przemysław Bitner zdobył srebrny medal w kategorii senior w walce na dwa kije, Dawid Drozdowski wywalczył brąz w kategoriach łączonych na jeden kij, a Adam Wojtaś wywalczył srebro w łączonych kategoriach w walce na jeden kij.

Combat Kalaki Escrima to filipińska sztuka walki, opierającej się nie tylko na bardzo rozwiniętej formie walki wręcz, jej charakterystyczni elementami są zaawansowane i niezwykle skuteczne techniki walki przy użyciu różnych noży w tym popularnego w grach video w ostatnim czasie Karambitu, maczet i mieczy jak również rattanowych kiji, których użycie stanowi główna element sportowej rywalizacji w tej sztuce walki. Skuteczność użycia tych broni jest doceniana przez służby mundurowe i specjalne takie jak Grom, Formoza, Marines i wielu innych na całym świecie, interpretacja użycia kija w walce stanowi doskonałą podstawę do użycia pałki teleskopowej w czasie interwencji.

Dzięki dobremu występowi w Oleśnicy Adam Wojtaś i Dawid Drozdowski będą z dumą reprezentować Polskę na mistrzostwach świata, które odbędą się w niemieckim mieście Bonn na początku sierpnia.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA