Express-Miejski.pl

Wyciął urządzenia infrastruktury kolejowej. Grozi mu do 8 lat więzienia

50-latkowi z powiatu ząbkowickiego grozi teraz do ośmiu lat pozbawienia wolności fot.: KWP Wrocław

50-latek z powiatu ząbkowickiego dopuścił się uszkodzenia fragmentu infrastruktury kolejowej. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Ławicy. Mężczyzna wyciął kilkadziesiąt linek łącznikowych szyn torowych odpowiedzialnych za właściwe funkcjonowanie urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz sieci trakcyjnej, powodując zakłócenie w prawidłowym działaniu tych urządzeń oraz trakcji kolejowej zasilającej lokomotywy. Przygotowane elementy chciał ukraść, ale został zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Mundurowi zabezpieczyli zdemontowane przez sprawce linki łącznikowe.

- Po zebraniu materiału dowodowego policjanci przedstawili 50-latkowi zarzuty przestępstw, do których się przyznał - informuje podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Jak wielką nieodpowiedzialnością wykazał się podejrzany może świadczyć fakt, że nie tylko naraził swoje życie, ale także bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Jego działanie mogło mieć poważne skutki, o czym zapewne sprawca zdarzenia zupełnie nie myślał, gdyż jak tłumaczył policjantom, jego jedynym celem było spieniężenie zdemontowanych elementów z torowiska w punkcie skupu złomu - dodaje policjantka.

50-latek odpowie za swoje zachowanie karnie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

em24.pl / KWP Wrocław

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA