Express-Miejski.pl

Ząbkowiccy policjanci rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie

Policjanci regularnie spotykają się w placówkach oświatowych z dziećmi i młodzieżą fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Policjanci wiele pracy i czasu poświęcają na działania profilaktycznie skierowane do dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych. 

W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć, podczas licznych spotkań informują uczniów o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniach, w szczególności związanych z korzystaniem z internetu. Tłumaczą w jaki sposób wybrać odpowiednie rozwiązania codziennych problemów, by się im przeciwstawić a postępować rozważnie i zgodnie z prawem.

Katarzyna Mazurek - policjantka ząbkowickiej komendy spotkała się z dziećmi i młodzieżą Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Stolcu. Celem zajęć było między innymi przypomnienie zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach. Młodszym dzieciom z klas 1-3 jak również 4-6 funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz co zrobić jak zgubią się w nieznanym im miejscu. Przede wszystkim gdzie i do kogo się udać by prosić o pomoc. Starszym uczniom tłumaczyła skutki prawne, jakie mogą ponieść w związku z nieprawidłowym zachowaniem oraz korzystaniem z używek.

Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie dowiedzieli się również jak bezpiecznie serfować w internecie, by nie narazić się na niebezpieczeństwo oraz co można, a czego nie powinno się umieszczać w sieci.

Policjanci mają nadzieję, że przekazana podczas prelekcji wiedza zostanie dobrze wykorzystana przez dzieci i dzięki tym informacjom będą potrafiły unikać zagrożeń, bądź umiejętnie sobie z nimi radzić.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA