Express-Miejski.pl

Dobiegła końca przebudowa ul. Głównej i Noworudzkiej w Bardzie [foto]

Dobiegła końca przebudowa ul. Głównej i Noworudzkiej w Bardzie [foto] fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 maja nastąpił odbiór techniczny zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3340D w miejscowości Bardo, ul. Noworudzka i Główna, od km 13+933 do 14+ 931”

W odbiorze końcowym robót udział wzięli Krzysztof Żegański, burmistrz Barda, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Stanisław Jurcewicz, wiceburmistrz Barda Rafał Batóg, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Małgorzata Załęska, kierownik budowy EUROVIA POLSKA S. A. Marcin Tatka, inspektor nadzoru budowlanego Robert Jesionowski, projektant Robert Szczepanek, przedstawiciel wykonawcy Jarosław Adamczuk oraz Michał Wereśniak - majster obwodu drogowego nr 1.

Przypomnijmy, że plac budowy został przekazany wykonawcy 15 lipca ubiegłego roku, a termin planowanej przebudowy uległ wydłużeniu. Ostatecznie jednak wykonawca zakończył prace 29 kwietnia. Zakres robót obejmował przebudowę nawierzchni drogowych z asfaltobetonu i kostki granitowej (w części ochrony konserwatorskiej), wykonanie podbudowy, nowych chodników i wjazdów, remont kanalizacji i wymianę słupów oświetleniowych.

Starania o wykonanie gruntownej przebudowy tego odcinka drogi burmistrz Barda czynił od lat, niestety decyzja o remoncie była wielokrotnie odwlekana ze względu na brak środków finansowych w budżecie powiatu, do którego droga należy. Liczne spotkania burmistrza z przedstawicielami szczebla rządowego i wyasygnowanie imponującej kwoty z budżetu gminy Bardo przesądziło o przyjęciu zadania do realizacji.

Ostateczna wartość inwestycji to ponad 4.45 mln złotych brutto. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosło blisko 1.75 mln zł, wkład własny Gminy Bardo to niemal 1.37 mln zł, a pozostała część kwoty została opłacona z budżetu powiatu.

- Bardzo cieszymy się ze zrealizowanej inwestycji, która dodała miastu uroku, poprawiła bezpieczeństwo i komfort jazdy - informuje Krzysztof Żegański, burmistrz Barda.

em24.pl

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dobiegła końca przebudowa ul. Głównej i Noworudzkiej w Bardzie [foto]

  2022-05-10 09:48:04

  gość: ~myślę że

  Cieszmy się.
  Strasznie długo to trwało, ale jest.
  "...wkład własny Gminy Bardo to niemal 1.37 mln zł" - i to jest ta imponująca kwota ?

  Tak na marginesie - to ile kamienic wyremontowano przy udziale budżetu gminy przez te piętnaście lat?

  Ohydnie to Wasza mieścina wygląda - najważniejsze, że włodarz uśmiechnięty, zadowolony - tragedia.

 • 2022-05-10 20:44:42

  gość: ~xxy

  super znaki są postawione na środku chodnika jak ma przejechać wózkiem z dzieckiem czy inwalidzkim czy ktoś słabo widzący żenada

 • 2022-05-10 21:16:26

  gość: ~baca

  @~xxy
  w porównaniu do tego co było to super fajnie chociaż nie zazdroszcze kobietom w szpilkach ale te znaki? więcej ich nie mozna było postawić?!? znak przystanku przyklejony do kościoła? serio? włodarzom polecam odwiedzić podobne miasteczka perełki w niemczech albo francji, nigdzie nie jest tak nasrane znakami jak teraz w Bardzie

 • 2022-05-11 07:11:29

  gość: ~Witek

  @~baca
  Najlepsze są przejścia dla pieszych które nie są przejściami. Znajomość rozporządzenia o znakach i sygnałach drogowych się kłania.

 • 2022-05-11 14:53:08

  gość: ~BUba

  @~Witek
  Kto nadzorował te roboty żenada

 • 2022-05-10 23:19:11

  gość: ~mieszkaniec

  Wszystko fajnie Panie Burmistrzu tylko proszę pamiętać że w tej gminie nie tylko jest Bardo A gdzie wioski obiecany plac zabaw boisko A już nie wspominając o szybach na przystankach i wielu innych rzeczach na wioskach

 • 2022-05-11 04:31:00

  gość: ~obserwator

  @~mieszkaniec
  placem zabaw i wiatami mogli by sie zainteresowac mieszkancy,zniszczenie ich raczej nie jest przez obcych

 • 2022-05-11 08:35:42

  gość: ~autor

  z tym Jurcewiczem to już zaczeli jechać,pamiętacie jak było przed laty?,gdziekolwiek i cokolwiek otwierano,nawet klapy od sedesu,wszędzie był Jurcewicz jako gość specjalny,większego karierowicza już dawno nie było,acha zapomniałem jest jeszcze p.poseł Wielichowska,która w ub.roku ,podczas dożynek,w jednym dniu potrafiła objechać 7 miejscowości,a co ich łączy??a no to że grają w jednej drużynie,,drużynie zdrajców i oszustów

 • 2022-05-11 08:42:53

  gość: ~mieszkaniec

  brudne zaniedbane miasto,wystarczy przejechać ul.Główną od cmentarza do mostu,syf kiła i mogiła,brudne zaniedbane domy,zapyziałe podwórka i posesje,ale to nie przeszkadza robić pompę z remontu ulic,a ile było wczwśniejszych terminów skończenia tego remontu????czy burmistrz naliczył jakieś kary???

 • 2022-05-11 13:23:22

  gość: ~obserwator

  wymarła miścina,pół miasta do sprzedania lub wynajęcia,ukraincy robią sztuczny ruch,obskurna rudera od lat w centrum,brak pomysłu na ożywienie trupa ...

 • 2022-05-11 20:59:36

  gość: ~kiedys fotograf

  @~obserwator

  Mocno i celnie podsumowałeś Ząbkowice

 • 2022-05-12 09:19:37

  gość: ~ja

  ostatnio dodany post

  @~kiedys fotograf

  w zabkowicach w centrum kultury w ciagu jednego dnia dzieje sie wiecej niz w bardzie przez caly okragly rok

REKLAMA