Express-Miejski.pl

Nastolatek z Sieroszowa i jego najważniejszy mecz w życiu. Pomóż mu go wygrać!

14-letni Oskar będzie musiał stoczyć najważniejszy mecz w swoim życiu. Rywalem nowotwór złośliwy... fot.: mp

14-letni Oskar Wójcik z Sieroszowa choruje na nowotwór złośliwy kości i chrząstki stawowej kości długiej kończyny dolnej. Aby pokonać raka, potrzebne są spore pieniądze.

Pierwsze niepokojące sygnały, które mogły wskazywać na chorobę 14-latka pojawiły się kilka miesięcy temu. - W połowie lutego Oskar zaczął skarżyć się na ból nogi. Jednak podkreślał, że jest to taki rodzaj bólu który umożliwiał mu normalne funkcjonowanie. Postanowiliśmy jednak sprawdzić źródło bólu i umówiliśmy go prywatnie do ortopedy. Z pełną dokumentacją, m.in. wynikami krwi jak i prześwietleniem RTG udaliśmy się na konsultacje, jednak ani ortopeda ani chirurg nie stwierdzili żadnych zmian urazowych ani chorobowych. Dla upewnienia się lekarze wykonali również USG, które także nic nie wykazało. W związku z niepokojącym bólem i brakiem diagnozy Oskara skierowano na tomograf. Wynikiem okazało się złamanie zmęczeniowe piszczeli, w związku z czym chirurg zalecił ortezę i poruszanie się o kulach przez okres trzech tygodni. W tym czasie ból nasilał się, a obrzęk nogi był coraz większy, co automatycznie przyspieszyło kolejną wizytę u specjalistów. Chirurg niezwłocznie skierował Oskara na rezonans i tam okazało się, że mamy do czynienia z nowotworem złośliwym kości i chrząstki stawowej kości długiej. Kolejne kroki to konsultacja w Przylądku Nadziei we Wrocławiu, szereg badań, prześwietleń i w końcu skierowanie do Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie - relacjonuje mama Oskara.

W pierwszej kolejności Oskar przyjmie chemioterapię przedoperacyjną, w dalszej kolejności zaplanowany jest zabieg operacyjny, który ma na celu usunięcie chorej kości i uzupełnienie jej implantem i dalsza seria chemioterapii, a żeby mógł wrócić do swoich zajęć, obowiązków i pasji. Cały proces ma zakończyć kosztowną rehabilitacja po zabiegu operacyjnym.

Oskar jest aktywnym nastolatkiem, który do tej pory dumnie reprezentował barwy Akademii Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie. Zawsze uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony do wszystkich dookoła - tak określają go trenerzy akademii i dodają, że wspólnymi siłami wraz z Oskarem wygrają dotychczas najważniejszy mecz w jego życiu.

Jeśli chcesz wspomóc Oskara i jego bliskich w walce z podstępnym wrogiem, możesz wpłacić dowolną kwotę na specjalnie utworzonej zrzutce. Link poniżej.

JA CIĘ RAKU PRĘDZEJ UGRYZĘ [KLIK] - ZRZUTKA.PL

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • (this post was banned by administrator)

  2022-05-10 23:09:22

  gość: ~Jurek W

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-05-10 23:33:50

  gość: ~Wazon

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-05-11 07:28:31

  gość: ~Yyy

  (this post was banned by administrator)

 • 2022-05-11 08:10:10

  gość: ~Paulina

  @~Jurek W
  Trzeba być skończonym debilem żeby napisać takie rzeczy! . Nie wypowiadaj się jeśli nie wiesz jak czyjeś życie wygląda . Chłopak zachorował i teraz potrzebuje przede wszystkim wsparcia a nie takich debili jak Ty !

 • 2022-05-11 15:25:01

  gość: ~Yyy

  @~Paulina
  Kierowane do Jurka W
  Zawsze się znajdzie jakaś ku rwa wredna !!!
  Oskarku trzymaj się

 • 2022-05-12 20:59:20

  gość: ~Abc

  ostatnio dodany post

  @~Jurek W
  Twój komentarz świadczy o tym jak żałosną kreaturą jesteś.

REKLAMA