Express-Miejski.pl

Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę skutera

Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę skutera fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Do zdarzenia doszło 6 maja w Niedźwiedniku (gm. Ziębice). Mężczyzna jadący skuterem miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W piątek po zakończonej służbie sierż. sztab. Barbara Deryło wracała do domu. Policjantka przejeżdżając przez Niedźwiednik zwróciła uwagę na styl jazdy jadącego drogą motoroweru Romet. - Kierujący jechał wężykiem i nie był w stanie utrzymać pojazdu na swoim pasie ruchu, zatrzymywał się i ponownie ruszał. Podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy, policjantka bez chwili wahania podjęła działania. Zatrzymała motorower i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Od razu wyczuła też silną woń alkoholu od mężczyzny - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji. Policjantka o zdarzeniu powiadomiła też patrol policji.

Funkcjonariusze z Ziębic, którzy dojechali na miejsce sprawdzili trzeźwość 33-latka. - Okazało się, że mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem gdzie grozi mu kara do 2 lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna - dodaje policjantka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę skutera

    2022-05-08 15:26:37

    gość: ~Mo

    ostatnio dodany post

    Brawo stop pijanym na drodze

REKLAMA