Awansowały do finału wojewódzkiego tenisa stołowego

Tenisistki

Tenisistki fot.: B. Zieliński

8 i 9 marca w Imbramowicach odbyły się finały strefy w wałbrzyskiej w tenisie stołowym w ramach ,,Gimnazjady”. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta reprezentujące nasze szkoły.

We wtorek 8 marca grały dziewczęta. W zawodach startowało 8 zespołów, które podzielono na dwie grupy. W grupie I Gimnazjum Nr 1 w Ząbkowicach Śl. zajęło pierwsze miejsce po zwycięstwach z Dzierżoniowem, Łagiewnikami i Wałbrzychem. W grupie II dziewczęta z Budzowa zajęły drugie miejsce. Obydwa zespoły spotkały się w półfinale. Lepsze okazały się gimnazjalistki z Budzowa wygrywając 3-2.

W finale dziewczęta z Budzowa nie dały rady grającym w klubie dziewczętom z Kłodzka i ostatecznie zajęły II miejsce w strefie wałbrzyskiej, które dało im awans do finału dolnośląskiego . Drużyna z Budzowa wystąpiła w składzie: Hajnisz Patrycja, Rudoman Klaudia i Ligudzińska Kinga.

W meczu o III miejsce uczennice Gimnazjum Nr 1 w Ząbkowicach Śl. ponownie ograły dziewczęta z Dzierżoniawa , zdobywając brązowe medale. Drużyna ząbkowickiej "jedynki” grała w składzie: Petryszyn Justyna, Hudy Simona i Orzech Joanna
Patrycja Hajnisz i Justyna Petryszyn otrzymały dyplomy dla wyróżniających się zawodniczek turnieju.

W środę 9 marca do Imbramowic pojechali chłopcy z ząbkowickiej ,,Jedynki” i z Przyłęku.

Ząbkowiczanie po porażce z Kłodzkiem wygrali ze Świdnicą co dało im drugie miejsce w grupie i piąte w ostatecznej klasyfikacji. Drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Ząbkowicach Śl. wystąpiła w składzie: Wandzel Radosław, Zapała Łukasz i Gwóżdź Marek. Drużyna z Przyłeku zajęła miejsce VI.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a dziewczętom z Budzowa życzmy powodzenia w finale dolnośląskim.