Nauczyciele znów najlepsi. Znamy rozstrzygnięcia Ząbkowickiej Ligi Futsalu

Ząbkowicka Liga Futsalu: Nauczyciele ponownie najlepsi

Ząbkowicka Liga Futsalu: Nauczyciele ponownie najlepsi fot.: UM Ząbkowice Śląskie

W sobotę odbyły się finały Ząbkowickiej Ligi Futsalu. Po raz kolejny najlepsi okazali się Nauczyciele. W niedzielę o awans do I ligi powalczą drugoligowcy.

12 lutego od godz. 17 trwała rywalizacja o miano najlepszego zespołu I ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu. W meczach półfinałowych spotkały się cztery najlepsze zespoły fazy zasadniczej. W pierwszym meczu półfinałowym Spyro Team okazał się lepszy od Orła Piławy Dolnej, a w drugim Nauczyciele pokonali TeNet Kasy.

W meczu o trzecie miejsce TeNet Kasy zwyciężyły z Orłem Piława Dolna, a w spotkaniu finałowym emocje były do samego końca, choć na półmetku rozgrywek nic na to nie wskazywało. Nauczyciele do przerwy prowadzili 2:0, a zaraz po zmianie stron zaaplikowali rywalom cztery kolejne gole i wydawało się, że pewnie zmierzają po końcowy triumf. Spyro Team zdecydowało się jednak wykorzystać przysługującą zespołom minutową przerwę i rozpoczęło pogoń za korzystnym wynikiem, zdobywając pięć bramek. Końcówka rywalizacji była bardzo emocjonująca, ale ostatecznie triumf Nauczycieli przypieczętował 14-letni Madej i strzałem z przedlużonego rzutu karnego ustalił wynik batalii na 7:5.

Szczegółowe wyniki wkrótce.

Organizatorzy, podobnie jak w latach poprzednich, wręczyli nagrody dla najlepszych zawodników.

Miano najlepszego bramkarza tegorocznej edycji otrzymał Jakub Susz (Nauczyciele), najlepszym strzelcem z 20 bramkami został 14-letni Alan Madej (Nauczyciele), a tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Konrada Lechockiego (Orzeł Piława Dolna).