Express-Miejski.pl

Policjanci regularnie kontrolują placówki handlowe i środki komunikacji publicznej

W ramach codziennych służb policjanci sprawdzają między innymi, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Policjanci z Ząbkowic Śląskich cały czas prowadzą regularne kontrole w placówkach handlowych oraz środkach transportu publicznego.

Mundurowi przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa. - Jak pokazują statystyki, z dnia na dzień przybywa osób chorych na COVID-19. Musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale za również za naszych bliskich - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjantka dodaje, że stosowanie się do obostrzeń jest nie tylko wyrazem poszanowania prawa, lecz również wykazaniem odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Ząbkowiccy policjanci od samego początku trwania epidemii nieprzerwanie prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W ramach codziennych służb sprawdzają między innymi, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, gdzie ten nakaz obowiązuje. Policjanci kontrolują zachowania mieszkańców w sklepach, galeriach handlowych, dworcach, transporcie publicznym i w innych miejscach użyteczności publicznej.

- Niestety, wciąż jeszcze wiele osób bagatelizuje zagrożenie i na różne sposoby tłumaczy się brakiem maseczki na twarzy. Nic jednak nie usprawiedliwia tak nieodpowiedzialnego zachowania. Funkcjonariusze wciąż apelują o stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Policjanci będą stanowczo reagować na takie sytuacje. Nie ma przyzwolenia na lekceważenie ograniczeń, narażanie własnego zdrowia i życia, a także innych osób - dodaje funkcjonariuszka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA