Express-Miejski.pl

420 tys. zł na pomoc starszym i schorowanym. W planach kolejne inicjatywy na rzecz niepełnosprawnych

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Ponad 420 tys. zł otrzyma Gmina Kamieniec Ząbkowicki na realizację programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” w 2022 roku.

- To bardzo dobra wiadomość, bo potrzeby wśród naszych mieszkańców w tej sferze są duże. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wydało już rekomendacje do naboru wniosków, więc wiemy, że będziemy mogli podnieść jakość usług świadczonych na rzecz osób starszych i schorowanych, a więc potrzebujących pomocy - mówi burmistrz Marcin Czerniec.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że samorząd będzie mógł objąć opieką więcej osób, niż dotąd i poprawią się także warunki pracy opiekunek. - W ubiegłym roku te zadania finansowaliśmy w całości z budżetu gminnego. Ta pomoc jest niezwykle ważna zarówno dla podopiecznych, jak i ich bliskich, którzy dosłownie mogą nieco odetchnąć od trudów codziennego poświęcenia - dodaje włodarz.

Burmistrz informuje, że gmina czeka także na ocenę wniosku, jaki złożyła na uruchomienie Doboszowickiego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. W tym przypadku źródło wsparcia byłby z tzw. Funduszu Solidarnościowego. - Planujemy też aplikować o dofinansowanie na dzienną placówkę pomocową przy Centrum Integracji Społecznej - zaznacza burmistrz.

em24.pl / UMiG Kamieniec Ząbkowicki

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA