Express-Miejski.pl

Princess Cup 2021. Turniej gimnastyki artystycznej w Ząbkowicach Śląskich

Princess Cup 2021. Turniej gimnastyki artystycznej w Ząbkowicach Śląskich fot.: I.J Cieślikowscy, Marcin Włudarczyk

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

28 listopada w Ząbkowicach Śląskich mogliśmy ponownie podziwiać zawodniczki gimnastyki artystycznej na IV już edycji Ogólnopolskiego Turnieju PRINCESS CUP.

Organizatorem tego wydarzenia od 2018 roku jest Szkoła Gimnastyki Artystycznej Gracja z Ząbkowic Śląskich.

Do Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina przybyło 200 uczestniczek z całej Polski m.in z Aleksandrowa Łódzkiego, Pabianic, Ozorkowa, Imielina, Katowic, Łodygowic , Bytomia, Oławy, Dobczyc, Myślenic, Siechnic, Kobierzyc, Wrocławia, Łodzi i Ziębic. Nie zabrakło także gospodyń turnieju z Ząbkowic Śląskich.

Dziewczynki prezentowały się w kilku kategoriach wiekowych od rocznika 2016 do rocznika 2004. Startowały w układach taneczno-akrobatycznych jak i w układach z przyborami: skakanka, obręcz, piłka, maczugi, wstążka.

Wysoki poziom startu prezentowały m.in dziewczynki z Ząbkowic Śląskich wielokrotnie stawając na najwyższym stopniu podium. Na co dzień trenują one w Hali Słonecznej pod okiem Kamili Grędkiewicz, założycielki szkoły pochodzącej z Łodzi, wycznowej zawodniczki klubu UKS 41 Łódź oraz członkini kadry
narodowej w latach 1994-2005.

Gracjanki trenują dwa razy w tygodniu pod okiem wykwalifikowanych trenerów akrobatyki sportowej oraz gimnastyki artystycznej: Jagody Baraniewicz oraz Olgi Tymczenko przy wsparciu Agnieszki Hudymy-Mazur, która od pierwszych zajęć jest wielkim wsparciem Gracji w ich działaniach na terenie gminy jak i na imprezach Ogólnopolskich.

W tym roku również zostały uruchomione zajęcia dla dzieci w Ziębicach.

Już w najbliższą sobotę 4 grudnia Gracjanki jadą w podzielonym składzie na kolejne Turnieje Ogólnopolskie do Łapczycy oraz do Kalisza. Tym razem oprócz startów indywidualnych zaprezentują się również w układach zbiorowych.

Transmisję online z tych wydarzeń można śledzić na platformach rell.pl oraz rgvideo.net.

Współorganizatorem sobotniej imprezy była Gmina Ząbkowice Śląskie.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA