Express-Miejski.pl

Policjanci z Ząbkowic Śląskich otrzymali nowy nieoznakowany pojazd służbowy [video]

130-konne Suzuki SX4 z napędem 4x4 to nowy nieoznakowany radiowóz, jakim będą dysponowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich fot.: KWP Wrocław

To auto typu crossover marki Suzuki SX4 wyposażone w napęd 4x4, który będzie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy.

Radiowóz zakupiono w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego w układzie 50 na 50 proc.

Takie same radiowozy trafiły również do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Są to samochody o pojemności 1373 cm³ i mocy 130 KM. Wyposażone są w napęd 4x4, co znacznie poprawia ich właściwości jezdne. To już kolejne pojazdy służbowe, które w tym roku trafiły do dyspozycji dolnośląskich funkcjonariuszy. Łącznie flota dolnośląskiego garnizonu w 2021 roku zasilona została 68 nowymi radiowozami, w tym wieloma wysoce specjalistycznymi autami, które pomagają mundurowym w realizacji najróżniejszych czynności, jak choćby obsłudze wypadków drogowych.

Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie dolnośląskiej policji, będąc kolejnym wzmocnieniem technicznym dla funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.

em24.pl

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA