Express-Miejski.pl

13-latek z Chałupek w Zagłębiu Lubin i z kolejnym powołaniem na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów

Artur Kinasz latem zmienił barwy klubowe, przenosząc się z Polonii Nysa do Zagłębia Lubin fot.: mp

Artur Kinasz pochodzący z Chałupek (gm. Kamieniec Ząbkowicki) otrzymał powołanie na kolejne zgrupowanie Akademii Młodych Orłów dla chłopców z rocznika 2008.

Odbędzie się ono w dniach 2-6 listopada w Pruszkowie.

13-latek, który wcześniej reprezentował barwy Polonii Nysa, a od niedawna występuje w Zagłębiu Lubin znalazł się w gronie 40 wyróżniających się piłkarzy ze swojego rocznika na terenie całego kraju, a grono powołanych składa się głównie z piłkarzy Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Lecha Poznań, Akademii Pogonii Szczecin, Legii Warszawa, Jagielloni Białystok, Wisły Kraków, Jagiellonii Białystok czy Górnika Zabrze.

W dniach 1-8 sierpnia Artur miał okazję brać udział w Letniej Akademii Młodych Orłów. Wówczas na konsultacjach w Wałbrzychu pojawiło się 80 uzdolnionych chłopców z całego kraju, którzy przez kilka dni trenowali w Wałbrzychu pod okiem trenerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dzisiejsze powołanie to kolejny sukces 13-latka, którego talent w ostatnich latach dostrzegli też trenerzy czołowych akademii w Polsce. Kinasz otrzymywał zaproszenia na treningi z takich akademii jak m.in. Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Górnik Zabrze czy SMS Łódź. Jego dobra dyspozycja spowodowała, że kilka miesięcy temu Artur przeniósł się z Polonii Nysa do Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin.

W sezonie 2020/2021 Artur Kinasz wraz z Polonią Nysa zdobył tytuł Mistrza Województwa Opolskiego, był również reprezentantem kadry województwa opolskiego w starszym roczniku. W międzyczasie gościnnie trenował też i rozgrywał turnieje z drużyną AP KGHM Zagłębie Lubin, wygrywając m.in. ogólnopolski turniej MicoCup 2020, Turniej o Puchar Gerarda Cieślika w Warszawie oraz zdobył z Miedziowymi wicemistrzostwo Polski w 2019 roku w Chorzowie.

Czym jest Letnia Akademia Młodych Orłów? Odpowiedź w poniższym materiale:

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA