Express-Miejski.pl

Zgłosiła napad, bo chciała „postraszyć partnera”. Ten odpowie zaś za znieważenie policjantów

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 23 w jednej z miejscowości na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, zgłosiła napad, podała adres zamieszkania i rozłączyła się. Jak się później okazało, jej zachowanie było podyktowane chęcią „postraszenia partnera”. Oboje wcześniej spożywali alkohol.

- Kiedy funkcjonariusze z Kamieńca Ząbkowickiego dotarli na miejsce drzwi otworzył im wyraźnie nietrzeźwy mężczyzna. Był pobudzony i agresywny. Zaczął odpychać policjantów naruszając ich nietykalność cielesną. Ostatecznie 51-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna za groźby wobec funkcjonariuszy, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej stanie przed sądem. Jego partnerka odpowie natomiast za bezpodstawną interwencję, ponieważ nie było żadnego napadu. Mieszkanka powiatu ząbkowickiego, również będąc pod wpływem alkoholu, wezwała policję by, jak tłumaczyła, „postraszyć partnera” - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjantka przypomina, że bezpodstawne zgłoszenie na nr alarmowy jest wykroczeniem. Grozi za nie kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.5 tys. zł.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zgłosiła napad, bo chciała „postraszyć partnera”. Ten odpowie zaś za znieważenie policjantów

    2021-10-07 23:18:42

    gość: ~Dan

    ostatnio dodany post

    Do kryminału debili nawet bym się nie zastanawiał

REKLAMA