Express-Miejski.pl

Szkoła Podstawowa w Złotym Stoku w projekcie: „Matematyka w zawodach naszych rodziców”

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

mPotęga to program, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. 

W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 w terminie od 9 września 2021 do 15 grudnia 2021 uczniowie klas 7 i 8 realizują projekt pod nazwą „Matematyka w zawodach naszych rodziców” w ramach projektu grantowego „mPotęga” realizowanego przez Fundację mBanku.

mPotęga to program, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i utarte schematy. VIII edycja Programu mPotęga jest skierowana do szkół podstawowych, wyższych, organizacji pozarządowych, bibliotek i grup nieformalnych z całej Polski. Szkoła Podstawowa w Złotym Stoku znalazła się wśród 161 szkół, które zostały zakwalifikowane do programu “mPotęga” z dofinansowaniem 7 423,10 zł.

Działania projektowe skierowane do uczniów klas VII– VIII ukierunkowane będą na ukazywanie praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym, odkrywania powiązań matematyki z zawodami wykonywanymi przez rodziców uczniów. Celem realizacji projektu jest także rozwijanie zdolności poznawczych uczniów oraz przedsiębiorczości, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów a także angażowanie rodziców do wspólnych działań.

Nad realizacją projektu czuwać będą nauczycielki: Konstancja Nowakowska, Gabriela Pluciak i Edyta Przedwojewska.

Gmina Złoty Stok

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA