Express-Miejski.pl

Niemal 9.5 mln zł dla gmin z powiatu na termomodernizację budynków użyteczności publicznej!

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

6.8 mln zł na kompleksową modernizację energetyczną budynków dwóch szkół otrzyma gmina Ziębice. Pieniądze trafią też do gminy Złoty Stok i stoszowickiego samorządu.

- Na dzisiejszym zebraniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego podjęliśmy uchwałę w sprawie dofinansowania projektów w ramach I Rundy konkursu związanego z efektywnością energetyczną w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym - informuje Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Z subregionu wałbrzyskiego dofinansowanie otrzyma 6 podmiotów starających się o dotację, a łączna kwota wsparcia dla regionu wyniesie ponad 19 mln zł.  

6.8 mln zł otrzyma Gmina Ziębice na kompleksową modernizację energetyczną Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach oraz Szkoły Podstawowej w Henrykowie. Dzięki realizacji inwestycji w ziębickiej podstawówce zostanie zamontowana pompa ciepła, panele fotowoltaiczne oraz piec gazowy, a także ocieplona zostanie sala gimnastyczna i inne budynki. Podobnej inwestycji doczekają się także uczniowie szkoły podstawowej w Henrykowie. Tam również w planach jest montaż pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych oraz ocieplenia budynku.

Łączna kwota w wysokości blisko 2.6 mln zł trafi natomiast do Gminy Złoty Stok i Gminy Stoszowice na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Samorządy składały wspólny wniosek, który znalazł się na liście przeznaczonych do dofinansowania. 

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Niemal 9.5 mln zł dla gmin z powiatu na termomodernizację budynków użyteczności publicznej!

  2021-09-27 22:08:10

  gość: ~Ja

  A gdzie woda w Laskach ciekawe jak pani Grażyna by sobie radziła bez wody

 • 2021-09-29 08:55:06

  gość: ~mieszkaniec1

  ostatnio dodany post

  6,8 mln zł na termomodernizację dwóch szkół????? dajcie te pieniądze w prywatne ręce to zbudują nowe, całkiem nowe ocieplone budynki!!!!!!

REKLAMA