Express-Miejski.pl

„Trzecia miłość Marianny Orańskiej”. Spotkanie z autorką w Kamieńcu Ząbkowickim

„Trzecia miłość Marianny Orańskiej”. Spotkanie autorskie w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: UM Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

24 września w Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim odbyła się promocja książki „Trzecia miłość Marianny Orańskiej” napisanej przez Gabrielę Kańtor.

Marianna Orańska, przeurocza niderlandzka królewna, była kobietą wartą grzechu. Przekonał się o tym jej dworzanin - sekretarz i trener jazdy konnej zarazem - Johannes van Rossum. Ich zakazana, romantyczna miłość oraz fakt, że ośmielili się otwarcie wychowywać swego nieślubnego syna, spowodowały skandal na skalę europejską. Jakże to? Miała za męża samego Hohenzollerna, a wybrała lokaja? Nie inaczej, bo Marinna Orańska była nie tylko piękna, ale również inteligentna, dumna i odważna...

Książka niebawem ma być dostępna w Punkcie Informacji Turystycznej w Kamieńcu Ząbkowickim. Można ją również nabyć w księgarniach internetowych.

- Miło było słyszeć od znawczyni biografii Księżnej tak dobrze zaprezentowaną i przyjętą przez uczestników spotkania opowieść o niezwykłej kobiecie, która zapisała się trwałymi zgłoskami w historii naszego miasta. Książka pisana była przez dwa lata i jest owocem żmudnej pracy i literackiego talentu. Tym bardziej w imieniu mieszkańców i pasjonatów historii Księżnej Marianny Orańskiej dziękujemy za bogactwo treści zawartej w wydawnictwie oraz za bardzo miłe spotkanie autorskie - podsumował burmistrz Marcin Czerniec.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA