Express-Miejski.pl

III Festiwal Czas na Książki w Ząbkowicach Śląskich [video]

24-25 września odbędzie się III edycja festiwalu pn. Czas na Książki fot.: mp

W dniach 24-25 września 2021 roku w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się festiwal pn. Czas na Książki. To już trzecia edycja tego niezwykłego wydarzenia.

Na ten czas Ząbkowice Śląskie zamienią się w stolicę literatury polskiej. Podczas festiwalu Miasto Krzywej Wieży i Frankensteina odwiedzą znani polscy autorzy, blogerzy literaccy oraz wydawnictwa. Zaproszeni goście będą mieli okazję wziąć udział w imprezie czytelniczej, największej takiej na Dolnym Śląsku. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży, a także nieco starszych czytelników.

Miłośnicy literatury historycznej, wojennej, beletrystyki obyczajowej, literatury dla kobiet, a także kryminału znajdą się w czytelniczym raju.

Celem festiwalu jest promowanie polskich autorów i czytelnictwa. Festiwal to dni licznych paneli literackich poruszających ciekawe i ważne tematy zarówno dla autorów jak i czytelników. Podczas wydarzenia będzie można zakupić i wygrać książki, a także uzyskać dedykacje od samych autorów. Spotkaniom towarzyszyć będą rozmowy, spotkania i możliwość zrobienia zdjęcia.

Dodatkowe atrakcje zapewni literacka gra terenowa. Pełna zagadek i tajemnic fabuła, zbliży czytelników i autorów, którzy będą musieli razem współpracować, aby wygrać i uciec przed zemstą Frankensteina. Zapisy na grę terenową rozpoczną się w Piątek, 24 września 2021 od godziny 11:00 w Ratuszu Miejskim.

24 września o godzinie 19:30 w sali widowiskowej Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki wszyscy mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie oraz goście będą mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu festiwalu. Zaraz po części oficjalnej odbędzie się panel kryminalny w którym wezmą udział znani autorzy oraz goście.

Podczas wieczornej gali 25 września, którą poprowadzi sam Jerzy Skoczylas  zostaną ogłoszone nominacje dla autorów. Laureaci otrzymują nagrody w kilku kategoriach.

Strona poświęcona III edycji Festiwalu Czas na Książki [paneliści, goście festiwalu, chillout room, organizatorzy]:

Zapowiedź III Festiwalu Czas na Książki [video]:

 

(KLIKNIJ NA PLAKAT ABY POWIĘKSZYĆ)

em24.pl / ZCKiT

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • III Festiwal Czas na Książki w Ząbkowicach Śląskich [video]

  2021-09-23 09:22:03

  gość: ~ja

  w bibliotece jest mało nowych książek, już nie ma co czytać.... ;)

 • 2021-09-23 15:14:49

  gość: ~Tyu

  ostatnio dodany post

  Po co ładować kasę w pseudo piłkarzy Orła? Zamiast tego warto kupić książki do biblioteki.

REKLAMA