Express-Miejski.pl

Jutro komunikacją publiczną pojedziesz za darmo. Dzień bez samochodu w gminie Ząbkowice Śląskie

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Gmina Ząbkowice Śląskie dołączyła do akcji pn. Europejski Dzień bez samochodu. Przypada on na 22 września.

Tego dnia w wielu europejskich miastach władze zachęcają mieszkańców do jednodniowej rezygnacji z podróżowania autem. Taka inicjatywa ma wspomóc proekologiczne idee, zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez auta poruszające się po miastach oraz zwrócić uwagę na problemy związane z zanieczyszczaniem powietrza.

Gmina Ząbkowice Śląskie przyłączając się do akcji zachęca mieszkańców by w środowy poranek zostawili swoje samochody przy domu, a do pracy, szkoły czy na zakupy udali się pieszo, rowerem czy komunikacją miejską, z której korzystanie tego dnia będzie zupełnie darmowe.

W tym roku kampania ma zmotywować wszystkich byłych i przyszłych uczestników do przyłączenia się do 20. edycji ETZT, a jej motywem przewodnim jest „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”. Wybór tematu jest hołdem upamiętniającym trudy, jakie Europa – i świat – odczuły w czasie pandemii COVID-19. Stanowi on również refleksję nad możliwościami zmian wynikającymi z tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego obserwowanego w Europie. Miasta i gminy zachęca się do podtrzymania dynamiki procesów zaobserwowanych w ubiegłym roku, takich jak zwiększona aktywna mobilność oraz korzystanie z mobilności niskoemisyjnej lub bezemisyjnej. Ludzie są natomiast mobilizowani do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a także do tego, by wybierając środek transportu, dbać o środowisko i zdrowie innych – czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jutro komunikacją publiczną pojedziesz za darmo. Dzień bez samochodu w gminie Ząbkowice Śląskie

  2021-09-21 16:33:14

  gość: ~Marek

  Czy to prawda, że firma obsługująca komunikację miejską od października przejmuje kursy na terenie całego powiatu od firmy Ne..?

 • 2021-09-22 07:28:24

  gość: ~ilona

  ostatnio dodany post

  @~Marek
  Tak się na mieście mówi:)

REKLAMA