Express-Miejski.pl

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego ponownie pomogli porzuconemu zwierzęciu

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego kontynuują pomaganie porzuconym zwierzętom zgodnie z hasłem „Kochamy 4 Łapy”. Celem akcji jest zapobieganie bezdomności i przemocy wobec zwierząt fot.: mp

Porzucony pies znajdował się na poboczu drogi. Był wyziębiony, wystraszony i głodny, a także sprawiał wrażenie zagubionego. 

 19 września w trakcie patrolu kamienieccy policjanci na poboczu drogi w gminie Złoty Stok zauważyli trzęsącego się, zziębniętego psa. - Funkcjonariusze od razu zareagowali. Zatrzymali się i przygarnęli go do ciepłego radiowozu. Skontaktowali się z przedstawicielką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Ząbkowic Śląskich, która niezwłocznie znalazła czworonogowi schronienie i opiekę - informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji i dodaje, że  wielu policjantów ma w domu czworonożnych przyjaciół. Są to psy, koty jak i inne zwierzęta.

- Psy towarzyszą funkcjonariuszom również podczas służby. Bardzo często wspierają policjantów podczas ciężkiej, codziennej pracy na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Czworonogi posiadają niezwykłe umiejętności, pomimo coraz bardziej rozwiniętych technologii i większej ilości urządzeń technicznych czy elektronicznych, nic nie jest w stanie zastąpić nosa psa i jego zmysłu węchu. Przebywanie z czworonogiem redukuje stres i napięcie. Nie bez powodu pies nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Nie bądźmy więc obojętni na ich los - apeluje policjantka.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego ponownie pomogli porzuconemu zwierzęciu

  2021-09-20 14:25:25

  gość: ~ja

  Dzisiaj uratują czworonoga, jutro przyp...dolą tonfą człowiekowi w biały dzień. XXI wiek, internet mobilny dostępny na terenie prawie całego kraju, a kamer monitorujących ich pracę brak. Zero zaufania do tej "służby"

 • 2021-09-20 14:43:04

  gość: ~Aha

  Czyli tylko jeśli policjanci pomogą to trzeba nagłaśniać? A zwykły " szary" człowiek który pomaga na codzień nie jest wart uwagi..

 • 2021-09-20 15:21:41

  gość: ~ktos

  @~Aha
  psy ocieplaja wizerunek

 • 2021-09-20 15:54:59

  gość: ~Czytelnik

  Dajcie już spokój z tymi osiągnięciami naszej policji. To kot to pies bo, to uwłacza tym którzy na służbie stracili życie i zdrowie!!!

 • 2021-09-20 16:31:45

  gość: ~ciekawe

  Od dzisiaj nie sprzedaje i nie kupuje piwa czeskie.

 • 2021-09-20 23:53:02

  gość: ~Acis

  Przestępcy narkomani grasują a Policjanci pieska pilnuję .

 • 2021-09-21 23:27:38

  gość: ~Acis

  Policja powinna zatrzymać pieska i podać go szkoleniu w szukaniu narkotyków -dopalaczy i codziennie robić wizytę w szkole w poszukiwaniu osób posiadający narkotyki .
  Kto jest ZA

 • 2021-09-23 15:26:19

  gość: ~Braciszek

  ostatnio dodany post

  @~Acis
  Tak, najlepiej tłamsić i prześladować tych najbardziej bezbronnych, tych co są najniżej.

  Powinni to się za dilerów tego gówna wziąć.

REKLAMA