Express-Miejski.pl

Smartfon za kierownicą równie niebezpieczny jak alkohol. Uświadamiające działania policji na drodze

Policjanci podczas kontroli drogowych rozdawali kierowcom ulotki informacyjne wraz z jednorazowymi alkomatami fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Działania prowadzone na drogach powiatu przez policjantów miały na celu uświadomienie kierowcom zagrożenia, które stwarzają korzystając ze smartfonów podczas jazdy.

Często piszemy o nietrzeźwych kierujących apelując „ PIŁEŚ - NIE JEDŹ”. Okazuje się, że równie niebezpieczni na drodze są kierowcy korzystający z smartfonów. Przeprowadzone badania wykazały, że kierowcy, którzy w czasie prowadzenia pojazdu korzystali ze smartfonu uczestniczyli w większej liczbie kolizji i częściej łamali przepisy ruchu drogowego. Największe zagrożenie na drodze tworzyli kierowcy korzystający z nawigacji samochodowej w swoim telefonie. Te i inne ciekawe informacje zawarte były w ulotkach które były rozdawane wraz z jednorazowymi alkomatami przez policjantów podczas kontroli drogowych w ten weekend.

Akcja była przeprowadzona przy współudziale Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ząbkowicach Śląskich. - Takie akcje w policji to nic nowego. Prowadzone są one już od dłuższego czasu na polskich drogach pod rożnymi hasłami np. jako kampania społeczna „nie „przy”dzwoń za kierownicą” lub „łapki na kierownicę”. Tym razem działania połączone były z policyjną akcją „Prędkość”, która również w weekend miała miejsce na drogach powiatu ząbkowickiego. Podczas tych działań policjanci, tylko jednego dnia, ujawnili 47 przekroczeń prędkości - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Smartfon za kierownicą równie niebezpieczny jak alkohol. Uświadamiające działania policji na drodze

  2021-09-21 16:11:35

  gość: ~Obywatel

  No to teraz potrzebne jest uświadomienie policjantom zagrożenia, które stwarzają podczas swoich interwencji...

 • 2021-09-21 21:02:59

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Obywatel
  Bezpieczne miejsce mają teraz w Strąkowej stoją w krzakach na wylocie w stronę Ząbkowic i na łuku podwójna i jeszcze wzniesienie zatrzymują ruch wpadając na środek drogi do usiłowali ofiarę który o 10 miał więcej trzeba to nagrać

 • 2021-09-22 09:05:13

  gość: ~Ucho

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec
  Sami jeżdżą z tel w ręku.a ludzi się czepiają sami przykład niech dadzą bo oni twrerdzo ze władze maja

REKLAMA