Express-Miejski.pl

Relacja z wizyty seniorów z gminy Ząbkowice Śląskie w Červeným Kostelcu

Seniorzy z gminy z Ząbkowice Śląskie uczestniczyli w jednodniowym spotkaniu w Červeným Kostelcu fot.: Gmina Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 września seniorzy z gminy Ząbkowice Śląskie odwiedzili Červený Kostelec.

W ramach Projektu Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014-2020 pn. „Razem w aktywnej starości” seniorzy z gminy z Ząbkowice Śląskie uczestniczyli w jednodniowym spotkaniu w Červeným Kostelcu.

W trakcie wizyty seniorzy zwiedzili pomieszczenia Dziennego Domu Opieki w nowo zrekonstruowanej willi Kafki w Červeným Kostelcu. Uczestnicy wyjazdu mieli również możliwość zwiedzenia wybranych mieszkań i pomieszczeń wspólnych w DPS u Jakuba w Červeným Kostelcu, w którym na co dzień przebywają seniorzy czescy. Podczas spotkania w DPS u Jakuba polscy seniorzy wraz seniorami czeskimi brali udział w produkcji przedmiotu dekoracyjnego jako ćwiczenie motoryki małej.

Projekt „Razem w aktywnej starości” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

em24.pl / Gmina Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA