Express-Miejski.pl

Maja Włoszczowska bezkonkurencyjna, u mężczyzn pełną pulę zgarnęli zawodnicy SGR Specialized [foto]

Ruszyły Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Na starcie stanęła Maja Włoszczowska fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Filip Helta (SGR Specialized) oraz Maja Włoszczowska (Kross ORLEN Cycling Team) sięgnęli po tytuły Mistrza Polski w maratonie MTB, który odbył się 11 września.

Wyścig wystartował ze Srebrnej Góry, tam też miała miejsce meta. Zawodnicy mieli do przejechania 80 km z przewyższeniami na poziomie 2700 metrów. Trasa wyścigu częściowo prowadziła także przez gminę Bardo, która jak zapowiada burmistrz Krzysztof Żegański, w przyszłym roku ma być gospodarzem zawodów tej rangi.

Wyjątkowości tegorocznej edycji MP XCM dodał fakt, że w elicie kobiet, po 14 latach przerwy, wystartowała Maja Włoszczowska, dla której start w Srebrnej Górze był elementem przygotowującym do Mistrzostw Świata w maratonie MTB, które za trzy tygodnie na włoskiej wyspie Elba. „Treningowy” charakter startu w żaden sposób niczego nie ujmuje faktowi, że Maja Włoszczowska była w dzisiejszej rywalizacji absolutnie bezkonkurencyjna przyjeżdżając na metę z przewagą 12 minut nad Katarzyną Solus Miśkowicz oraz ponad 23 minut nad Klaudią Czabok. Broniąca tytułu Barbara Borowiecka zajęła 5. miejsce.

W rywalizacji elity mężczyzn broniącym tytułu był Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace), jednak to Krzysztof Łukasik z tej ekipy od samego początku mocno zaatakował i odjechał na solo. Za nim samotnie podążał Filip Helta, a dalej jadący razem Karol Rożek, Piotr Konwa, Jakub Zamroźniak i Adrian Brzózka. Jeszcze przed półmetkiem Helta dojechał do Łukasika, by ostatecznie go urwać i pojechać samotnie pozostałą część wyścigu. W tym samym czasie współpracujący Rożek i Konwa zdołali urwać zawodników JBG-2 CryoSpace. Różnice były niewielkie, minutowe. Ze stratą kolejnych dwóch minut jechał Jakub Zamroźniak, a Adrian Brzózka wycofał się z rywalizacji.

Ostatecznie wszystkie miejsca na podium powędrowały do ekipy SGR Specialized. Złoto i tytuł mistrza Polski wywalczył Helta, drugi był Rożek, a trzeci Konwa. To ogromny sukces srebrnogórskiego teamu.

Komplet wyników [KLIK]

em24.pl / mtb-xc.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA