Express-Miejski.pl

Skarżą się, że kierowcy jeżdżą za szybko. Problem mają rozwiązać częstsze kontrole policji

Spotkanie władz bardzkiego urzędu z mieszkańcami ws. zwiększenia bezpieczeństwa na ul. Grunwaldzkiej fot.: UMiG Bardo

2 września w sali wielofunkcyjnej Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie odbyło się spotkanie burmistrza z mieszkańcami dot. poprawy bezpieczeństwa na ul. Grunwaldzkiej.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu mieszkańcy tamtejszej ulicy wystosowali do burmistrza Krzysztofa Żegańskiego petycję ws. zamontowania progów zwalaniających na kilkusetmetrowym odcinku nowo wyremontowanej drogi. W piśmie pod którym podpisało się około 50 osób, wspominali, że kierowcy na odcinku drogi rozwijają prędkości znacznie przekraczające obowiązujące limity na tym odcinku, czym stwarzają spore niebezpieczeństwo. Władze bardzkiego magistratu obiecały zająć się tematem. 2 września zorganizowano spotkanie, którego przedmiotem było omówienie i przyjęcie rozwiązań dotyczących ograniczenia prędkości kierowców.

Udział w spotkaniu na zaproszenie burmistrza wzięli mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych władz w osobach wiceburmistrza Rafała Batoga, przedstawiciela policji Artura Sikorskiego oraz radnego Kamila Witka.

Zgromadzeni na spotkaniu uznali, że w pierwszej kolejności należy podjąć działania w zakresie zwiększenia ilości patroli policji i kontroli prędkości w tym obszarze. Jeżeli jednak działania te nie przyniosą efektu, zaplanowane zostaną inne metody prób ograniczenia prędkości jak chociażby ustawienie świetlnego pomiaru prędkości, a także montaż progów zwalniających i oznakowania poziomego przypominającego o ograniczeniu prędkości.

- Dziękujemy za udział w dzisiejszym spotkaniu, a kierowców prosimy o uważniejsze poruszanie się w terenie zabudowanym i przestrzeganie przepisów drogowych w obrębie całego miasta i gminy - apelują bardzcy urzędnicy.

em24.pl / UMiG Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA