Express-Miejski.pl

55-latka przywłaszczyła sobie portfel z dokumentami i pieniędzmi

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Kobietę nagrał sklepowy monitoring. Początkowo zarzekała się, że to nie ona zabrała portfel, jednak gdy mundurowi poinformowali ją o nagraniu, postanowiła się przyznać.

30 sierpnia policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca Złotego Stoku, że ktoś przywłaszczył sobie jego portfel. Mężczyzna oświadczył, że około godziny 19 był w jednym ze sklepów na terenie miasta, gdzie płacąc za zakupy zapomniał się i pozostawił portfel przy kasie. Po chwili zorientował się, że go nie wziął. Wrócił do sklepu jednak po portfelu nie było już śladu.

- Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego, którzy podjęli interwencję przejrzeli monitoring sklepowy. Złotostocki dzielnicowy rozpoznał na nim kobietę, która wychodząc ze sklepu w dłoniach trzymała portfel z opisu przypominający utracony przez 62-latka. Policjanci od razu pojechali do miejsca zamieszkania 55-latki. Kobieta była bardzo zdziwiona ich widokiem. Na początku zaprzeczała, że przywłaszczyła portfel jednak kiedy policjanci oświadczyli, żę teren sklepu jest monitowany przyznała się i pokazała gdzie go ukryła. Portfel z dokumentami zdążyła schować w kotłowni natomiast gotówkę zabrała do przedpokoju. Pokrzywdzony odzyskał zarówno portfel, dokumenty jak i całą gotówkę - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Za przywłaszczenie portfela z dokumentami i pieniędzmi grozi kara grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do lat trzech.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 55-latka przywłaszczyła sobie portfel z dokumentami i pieniędzmi

  2021-09-06 21:10:25

  gość: ~Pan burmistrz

  Dostanie karę ode mnie i nie będzie mogła chodzić do publicznej toalety przez miesiąc

 • 2021-09-07 19:11:40

  gość: ~Nick

  pokazcie drugi taki kraj w ktorym znalazce wsadza sie do wiezienia.

 • 2021-09-08 00:40:31

  gość: ~takitam

  //// Kobietę nagrał sklepowy monitoring. Początkowo zarzekała się, że to nie ona zabrała portfel, jednak gdy mundurowi poinformowali ją o nagraniu, postanowiła się przyznać. ///

  ... ależ proszę Pani ... jeszcze całkiem niedawno, sędzia Mirosław Topyła ukradł 50zł z lady i też kamera go nagrała.
  Widać WYRAŹNIE jak wkłada kasę do kieszeni.

  Sąd dyscyplinarny w I instancji ukarał wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie (czyli w/w sędziego) najwyższą możliwą karą, czyli złożenia urzędu, ale ... sprawa trafiła do sądu najwyższego i sąd najwyższy, pomimo jasnych dowodów (bo nagranie video jest jednym z najmocniejszych dowodów) UWAGA .... UNIEWINNIŁ w/w bidulę.
  Wystarczyło że powiedział, że wcale nie ukradł żadnych pieniędzy, tylko wziął przez roztargnienie.

  Tak więc gdyby trafiła Pani do sądu rejonowego, to proszę powiedzieć, że owszem, wzięła Pani ten portfel, ale ... przez roztargnienie i w ŻADNYM WYPADKU NIE BYŁA TO KRADZIEŻ.

  Gdyby jednak sąd rejonowy właściwy do rozpatrywania sprawy uznał, że na nagraniu widać przecież, że bierze Pani ten portfel, to proszę się odwołać do sądy najwyższego, a ten zapewne mając na uwadze równe traktowanie obywateli wobec prawa, po prostu Panią uniewinni.

 • 2021-09-09 11:34:45

  gość: ~Nick

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  Pod warunkiem, że skład sądu się nie zmienił.
  Chociaż w Wa-wie to POprancy maja wciaz wiekszosc.

REKLAMA