Express-Miejski.pl

Ponad 1500 uczniów zainaugurowało rok szkolny w gminie Ząbkowice Śląskie

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w gminie Ząbkowice Śląskie fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

1 września nowy rok szkolny w ząbkowickiej gminie powitało 1534 uczniów oraz 588 dzieci w przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych.

Na terenie gminy działa również żłobek publiczny, który zapewnia opiekę nad 101 dziećmi, a w placówce funkcjonuje aż siedem grup żłobkowych!

Edukacja kontynuowana jest w 11 placówkach oświatowych: 3 szkołach podstawowych miejskich, 3 szkołach podstawowych wiejskich z oddziałami przedszkolnymi oraz 5 publicznych przedszkolach. Utworzono 11 klas pierwszych, gdzie zapisano 203 uczniów. W zakresie realizacji zadań wychowania przedszkolnego Gminę Ząbkowice Śląskie wspierają 4 przedszkola niepubliczne, w których łącznie przebywa 229 dzieci.

Uczniowie szkół podstawowych nadal otrzymują darmowe podręczniki szkolne i inną pomoc materialną zgodnie z przepisami prawa. O świadczenie Dobry Start w wysokości 300,00 zł ubiegać należy się w formie elektronicznej za pośrednictwem portalu PUE ZUS.

W roku szkolnym 2020/2021 Gmina Ząbkowice Śląskie nadal organizuje dowóz i odwóz dzieci i młodzieży objętych obowiązkiem szkolnym na terenie gminy. Dowozem objętych jest 368 uczniów.

W okresie wakacji w gminnych placówkach oświatowych zostały przeprowadzone najpotrzebniejsze remonty i naprawy. Wykonano malowanie sal lekcyjnych, gabinetów, szatni, wewnętrznych ciągów komunikacyjnych  i innych pomieszczeń służących potrzebom placówek. Doposażono pracownie dydaktyczne. Dokonano gruntowego mycia, sprzątania, przeglądu i konserwacji sprzętu i urządzeń.  Pomieszczenia są   przygotowane do realizacji zadań w roku szkolnym 2021/2022  - zgodnie ze standardami i obowiązującymi przepisami, w tym obostrzeniami w związku z COVID-19.

Wszystkim Przedszkolakom, Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy powodzenia w nowym etapie oraz samych sukcesów!

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA