Express-Miejski.pl

Wirtualne zgłoszenia, realne działania. Policja przypomina o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala bez wychodzenia z domu zgłosić miejsca, które są z rożnych powodów zagrożone fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Tylko w lipcu mieszkańcy powiatu oznaczyli na mapie 46 zgłoszeń, z których ponad połowa została potwierdzona przez skierowanych w te miejsca policjantów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala bez wychodzenia z domu zgłosić miejsca, które są z rożnych powodów zagrożone. Katalog zgłoszeń które możemy nanieść na KMZB jest bardzo szeroki. Znajdziemy tam możliwość poinformowania między innymi o sytuacjach, które mogą zagrażać spokojnemu i bezpiecznemu wypoczynkowi.

W lipcu na terenie KMZB policjanci odnotowali 46 zgłoszeń. Blisko 60 proc. z nich zostało potwierdzonych przez funkcjonariuszy skierowanych w zaznaczone miejsca. Większość z nich dotyczyła przekraczania prędkości, głównie w terenie zabudowanym. Następne w kolejności było spożywanie alkoholu oraz grupowanie się nieletnich zagrożonych demoralizacją. Na tej podstawie policjanci ujawniali sprawców, na których nakładali mandaty lub kierowali wnioski o ukaranie do sądu.

- Dzięki KMZB każdy przy pomocy komputera lub telefonu z dostępem do internetu może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Jeśli np. w trakcie letniego spaceru dostrzeżesz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie KMZB. Katalog zgłoszeń jest bardzo szeroki. Obejmuje między innymi takie zagrożenia jak: miejsce niebezpieczne na wodach, poruszanie się po terenach leśnych quadem czy grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją. Policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować - informuje Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 

Jednocześnie przypomina też, że KMZB nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji. W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA