Express-Miejski.pl

Policjanci prowadzą kontrole związane z przestrzeganiem obostrzeń związanych z koronawirusem

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

Funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu ząbkowickiego stosują się do zasad związanych z obostrzeniami COVID-19.

- Niestety nadal policjanci ujawniają przypadki niestosowania się do obowiązujących ograniczeń, szczególnie w takich miejscach jak sklepy, stacje benzynowe i lokale gastronomiczne - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji i przypomina, że bardzo ważne jest wspólne przestrzeganie obowiązujących zasad.

Ząbkowiccy mundurowi nieustannie sprawdzają rejony obiektów handlowych i miejsc publicznych. Prowadzą kontrole sklepów, gdzie stale weryfikują, jak do obostrzeń stosują się klienci i sprzedawcy, zwracając przede wszystkim uwagę na realizację obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.

- Każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, może zostać ukarana mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych lub wobec takiej osoby może zostać skierowany wniosek o ukaranie do sądu. O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują również inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych - przypomina policjantka.

Ząbkowiccy policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń oraz nakazów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. - Pamiętajmy, aby w trosce o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, unikać miejsc gromadzenia się osób, bo tam najłatwiej możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością - kończy oficer prasowy.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA