Express-Miejski.pl

13-latek z Chałupek z powołaniem do Letniej Akademii Młodych Orłów. Jest na oku czołowych akademii

Artur Kinasz z Chałupek wśród 80 najzdolniejszych w kraju w swoim roczniku. 13-latek otrzymał powołanie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów fot.: KS Polonia Nysa

Artur Kinasz z Chałupek (gm. Kamieniec Ząbkowicki) grający w zespołach młodzieżowych Polonii Nysa otrzymał powołanie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów 2021.

Artur znalazł się wśród 80 uzdolnionych chłopców z całej Polski z rocznika 2008 i w dniach 1-8 sierpnia będzie trenował w Wałbrzychu pod okiem trenerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z Dolnego Śląska powołanie na zgrupowanie otrzymali zawodnicy Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin i 1KS Ślęzy Wrocław. Wśród drużyn z województwa opolskiego swoich przedstawicieli będą mieli jeszcze Stal Brzeg(dwóch zawodników) i Odra Opole (jeden gracz).

To jeden z największych sukcesów 13-latka, którego talent w ostatnich latach dostrzegli też trenerzy czołowych akademii w Polsce. Kinasz otrzymywał zaproszenia na treningi z takich akademii jak m.in. Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Górnik Zabrze czy SMS Łódź.

W sezonie 2020/2021 Artur Kinasz wraz z Polonią Nysa zdobył tytuł Mistrza Województwa Opolskiego, był również reprezentantem kadry województwa opolskiego w starszym, 2007 roczniku. W międzyczasie gościnnie trenował też i rozgrywał turnieje z drużyną AP KGHM Zagłębie Lubin, wygrywając m.in. ogólnopolski turniej MicoCup 2020, Turniej o Puchar Gerarda Cieślika w Warszawie oraz zdobył z Miedziowymi wicemistrzostwo Polski w 2019 roku w Chorzowie.

Czym jest Letnia Akademia Młodych Orłów? Odpowiedź w poniższym materiale:

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA