Express-Miejski.pl

Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej apelują o progi zwalniające. Władze nie mówią nie, ale...

Ulica Grunwaldzka w Bardzie. Mieszkańcy, których domy znajdują się przy drodze domagają się progów z fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Blisko 50 podpisów mieszkańców ul. Grunwaldzkiej znalazło się pod petycją skierowaną do burmistrza Barda o montaż progów zwalniających na drodze.

Temat był już poruszany podczas konsultacji jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z przebudową drogi. Już wtedy mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej sugerowali, że po utworzeniu nowej nawierzchni wzdłuż ich domów prędkość rozwijana przez kierowców na kilkusetmetrowym odcinku może powodować zagrożenie i apelowali o montaż progów zwalniających.

Ich sugestie na etapie realizacji inwestycji nie zostały jednak wzięte pod uwagę. Rok po remoncie trasy mieszkańcy postanowili ponowić apel. Tym razem zebrali podpisy i wystosowali petycję do burmistrza, a o wsparcie poprosili także radnego Kamila Witka, który poruszył temat na ostatnim posiedzeniu rady miejskiej. 

W petycji skierowanej do władz miasta czytamy m.in., że kierowcy poruszający się ul. Grunwaldzką jeżdżą bardzo szybko, przekraczając dozwoloną prędkość, a chodnikami wzdłuż ulicy porusza się codziennie spora ilość osób idących chociażby do ośrodka zdrowia czy szkoły podstawowej. - Progi zwalniające mogą znacząco poprawić bezpieczeństwo, w związku z tym wnioskujemy o podjęcie działań w tym zakresie - apelują mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej.

Władze gminy nie mówią nie

Burmistrz Krzysztof Żegański informuje, że opinia w zakresie bezpieczeństwa jaką posiada urząd, nie wskazuje na konieczność montażu progów zwalniających na w/w odcinku. - Odległość od mini-ronda do wyniesionego skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Polną nie jest na tyle duża, by istniała konieczność montażu progów zwalniających - tłumaczy burmistrz. - Przepisowa prędkość na tym odcinku drogi powinna być zachowana i montaż progów zwalniających raczej nie jest wskazany. Przede wszystkim kierowcy przekraczający prędkość na tej drodze powinni respektować zasady ruchu drogowego, dlatego też zobowiązuję się do przekazania policji, aby szczególnie w okresie roku szkolnego zwrócili uwagę na wskazywane przez mieszkańców zagrożenie - dodaje Krzysztof Żegański.

Włodarz deklaruje rozpatrzenie złożonej petycji bliżej rozpoczęcia roku szkolnego. - Wówczas rozeznamy się jeszcze w temacie i podejmiemy ostateczną decyzję, ale na pewno bardziej uzasadniony jest wniosek mieszkańców ul. Spacerowej o montaż progów zwalniających na drodze prowadzącej do Hotelu Bardo i terenów inwestycyjnych - kończy burmistrz.

em24.pl

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej domagają się progów zwalniających. Władze nie mówią nie, ale...

  2021-08-02 09:25:17

  gość: ~Pa

  Progi zwalniające nie są potrzebne do puki jakaś tragedia się nie stanie codziennie tą drogą chodzi dużo ludzi a autami jeżdżą jak po drodze expresowej

 • 2021-08-02 09:50:04

  gość: ~ProfMiodek

  @~Pa

  Potrzebny to jest, ale tobie słownik...

 • 2021-08-02 09:40:10

  gość: ~bardzianka

  Progi na Kościuszki , progi na Jagiellońskiej , progi na Polnej , teraz jeszcze Grunwaldzka i do Hotelu . Do tego jakieś dziwne wyniesione przejścia dla pieszych koło kościoła i koło szkoły - ludzie kochani , komu to potrzebne ? Nie pamiętam żeby kiedyś na Grunwaldzkiej był wypadek , po co jakieś udziwnienia ? Fanaberie paru osob

 • 2021-08-02 09:54:30

  gość: ~PA

  @~bardzianka
  To żadne fanaberie żeby mieszkańcy jeździli przepisowo nie potrzebne by były wtedy progi ale jak jeden z drugim jeżdżą jak debile to trzeba coś zrobić a tak poza tym to potrzebny jest jakiś wypadek aby powstały progi lepiej zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom

 • 2021-08-02 09:48:51

  gość: ~Dd

  Progi na naprawdę tak niewiele a mogą zapewnić dużo bezpieczeństwa

 • 2021-08-02 10:38:00

  gość: ~inna

  do@bardzianki
  Mieszkam przy ulicy Grunwaldzkiej i nie uważam, że petycja o progi zwalniające to jakaś fanaberia, ostatnio dwóch czterolatków przechodziło przez PASY i o mały włos by nie doszło do tragedii , bo jakaś pańcia pędziła tak, że ledwo wyhamowała przed pasami, a niektórzy to ile pod maską to tyle na liczniku i to nie są pojedyncze przypadki.

 • 2021-08-02 15:39:25

  gość: ~Ja

  @~inna
  Jaki jest koszt postawienia radaru? Może do budżetu wpłynęłoby trochę

 • 2021-08-02 20:14:51

  gość: ~Inna

  Do@ja
  Radar to rozwiązanie na chwile a spowalniacze na stałe ,w nocy raczej na radar nie na co liczyć .

 • 2021-08-03 13:57:07

  gość: ~Wopr

  Panowie jeżdżący z pontonami też dają czadu.

 • 2021-08-03 17:16:07

  gość: ~Ja

  @~Wopr
  Nie tylko "pontoniarze", należało by tu podać parę tablic rejestracyjnych, ale prawdopodobnie RODO nie pozwala. Ale i tak trafią do dzielnicowego.

 • 2021-08-03 15:02:06

  gość: ~Mieszkaniec

  Proponuję włączyć myślenie to najlepsze rozwiązanie. Ani pr9gi zwalniajace czy inne zabezpieczenia nie pomogą na głupotę i brak wyobraźni za kierownicą.

 • 2021-08-03 15:43:31

  gość: ~Hanna

  @~Mieszkaniec
  Teraz petycja za progami jutro za ich likwidacją. Tak już jest w tym naszym Bardzie. I jeszcze wszyscy się na wszystkim znają...

 • 2021-09-02 20:11:39

  gość: ~Bardzianka

  ostatnio dodany post

  Nas z Grunwaldzkiej ma w nosie. Ważny dla tego burmistrza tylko hotel i tereny inwestycyjne.

REKLAMA