Express-Miejski.pl

Ząbkowiczanin poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania ukrywał się nad morzem. Trafił za kratki

zdjęcie ilustracyjne fot.: policja

33-latek z Ząbkowic Śląskich mający na koncie szereg oszustw od blisko 2 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości wynajmując mieszkanie nad morzem.

Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez stronę niemiecką w związku z szeregiem oszustw których dopuścił się na terenie tamtego kraju. Widniał także w bazie poszukiwanych polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Kryminalni z Ząbkowic Ślaskich będąc w posiadaniu informacji, że mężczyzna przebywa prawdopodobnie na terenie powiatu wejherowskiego, wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu udali się nad morze i tam w wynajętym mieszkaniu zastali poszukiwanego 33-latka.

Mężczyzna podczas zatrzymania był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu. Zupełnie nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. W wynajmowanym mieszkaniu na terenie powiatu wejherowskiego mieszkał od około dwóch lat i dorabiał w nadmorskich miejscowościach jako ochroniarz. - Był przekonany, że jeżeli nie używa kart kredytowych wydanych na siebie, mieszka w mieszkaniu wynajętym przez inną osobę i dorabia jedynie dorywczo to policja go nie znajdzie. Jak widać, mylił się - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

- Zatrzymany w dniu wczorajszym trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędzi resztę wakacji do czasu podjęcia decyzji o ekstradycji - dodaje policjantka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA