Express-Miejski.pl

SGR Specialized dominuje w Bike Maratonie

Zawodnicy SGR Specialized zdominowali sobotnie zawody w ramach kolejnej rundy Bike Maratonu. Tym razem triumfowali w Bielawie fot.: mp

Zawodnicy srebrnogórskiego klubu po raz kolejny od pierwszych do ostatnich metrów nadawali ton rywalizacji, zdobywając tym samym wszystkie miejsca na podium.

17 lipca w Bielawie odbyła się czwarta runda Bike Maratonu. Na najdłuższej trasie (70 km, przewyższenia 2500 m) triumfował Mikołaj Dziewa przed Piotrem Konwą i Karolem Rożkiem. Wszyscy to przedstawiciele srebrnogórskiego SGR Specialized. W klasyfikacji PRO BM kobiet solidnie zapracowała na zwycięstwo Aleksandra Andrzejewska, druga była Michalina Ziółkowska (obie CST Accent MTB Team), a trzecie miejsce przypadło Agnieszce Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team).

W kategorii mężczyzn walka o zwycięstwo między trzema zawodnikami SGR Specialized trwała do samej mety. Zwycięzca Mikołaj Dziewa, osiągnął czas 3 godz. 37 min i 19 sek. Sekundę po nim na metę wpadli kolejno Piotr Konwa i Karol Rożek. Cała trójka finiszowała niemal równocześnie, wyprzedzając czwartego zawodnika o ponad pięć minut.

Trzej zawodnicy SGR Specialized plasują się również na czele klasyfikacji generalnej Bike Maratonu regularnie zgarniając czołowe lokaty we wcześniejszych trzech wyścigach. W generalce na prowadzeniu jest Rożek (80 pkt, 4 starty), przed Konwą (78 pkt, 4 starty) i Dziewą (53 pkt, cztery starty).

- Pierwsza część sezonu była naprawdę mocna i górska. Złotoryja, Polanica – Zdrój, Szklarska Poręba i Bielawa. Dopiero teraz zjedziemy na chwilę z gór, bo 1 sierpnia Bike Maraton zaprasza do Obiszowa. Weekend podzielimy między Bike Maraton i kolejną edycję cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk - mówi Bolesław Kozłowicz, współorganizator imprezy.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA