Express-Miejski.pl

Śmiertelny wypadek przed Stolcem. Nie żyje 26-letni motocyklista [foto] [aktualizacja]

Śmiertelny wypadek przed Stolcem. Zginął 26-latek fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 15 lipca przed godz. 21 na drodze między Ząbkowicami Śląskimi a Stolcem. Zginął 26-latek.

- Ze wstępnych informacji wynika, iż kierujący motocyklem 26-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, jadąc drogą wojewódzką nr 385 od Ząbkowic Śląskich w kierunku miejscowości Stolec, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, uderzył w przydrożny znak i niestety poniósł śmierć na miejscu. Mimo podjętej reanimacji 26-latka nie udało się uratować - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Na miejscu pracują policyjni technicy pod nadzorem prokuratora. Obecny jest także zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna, która oświetla miejsce zdarzenia oraz lekarz, który stwierdził zgon mężczyzny. Droga jest zablokowana.

[AKTUALIZACJA, 16 lipca, godz. 9.30]: Ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna oprócz tego, że jechał z nadmierną prędkością, to nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami - uzupełnia policjantka.

To drugi wypadek śmiertelny w ostatnim czasie z udziałem motocyklisty w powiecie ząbkowickim. 11 lipca na małej obwodnicy Ząbkowic Śląskich zginął 38-latek.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zawsze przestrzegali przepisów i poruszali się z prędkością dostosowaną do obowiązujących limitów oraz zapewniającą panowanie nad pojazdem. Apel ten tyczy się szczególnie motocyklistów, którzy należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia.

em24.pl

REKLAMA