Express-Miejski.pl

Zgubili się uciekając przed dzikami. Jeden z nich szukając pomocy przepłynął przez rzekę

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Turyści z Niemiec wyszli na wieczorny jogging. Nie znając okolicy zboczyli w drogę polną, a później uciekając przed dzikami całkowicie stracili orientację w terenie.

13 lipca około godz. 1 policja została powiadomiona, że dwóch mężczyzn w Przyłęku (gm. Bardo) wyszło pobiegać i mimo pory nocnej nie powrócili do miejsca zamieszkania. - Byli to turyści z Niemiec i nie znali dobrze okolicy. Z domu wyszli około godziny 21. Zgłaszająca początkowo szukała ich sama, jednak nie mając z nimi kontaktu i nie wiedząc, gdzie mogą przebywać, zgłosiła się o pomoc do policji - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowa ząbkowickiej policji.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. W trakcie sprawdzania terenu otrzymali informację, że w rejonie kopalni Pilce znajduje się mężczyzna - obcokrajowiec. Porozumienie się z nim jest utrudnione, ponieważ nie zna i nie rozumie języka polskiego. - Policjanci od razu pojechali na miejsce. Jeden z mundurowych zdołał porozumieć się z mężczyzną. Okazało się, że był to jeden z zaginionych biegaczy. 46-latek oświadczył, że wraz z kolegą w trakcie joggingu zboczyli z trasy w polną drogę, gdzie zgubili się uciekając przed dzikami. Podczas prób odnalezienia się w terenie zauważyli światła kopalni. Postanowili tam poszukać pomocy. Na przeszkodzie stanęła im rzeka - Nysa Kłodzka. Wpadli na pomysł, by ją przepłynąć. Jeden z mężczyzn podczas tej przeprawy zmęczył się na tyle, że utknął na mieliźnie. Natomiast drugi przepłynął na drugi brzeg i zaczął szukać pomocy w kopalni. Niestety nie znał języka polskiego, więc nie mógł się z nikim porozumieć. Policjanci wraz z odnalezionym 46-latkiem niezwłocznie udali się w miejsce, gdzie miał przebywać drugi z zaginionych. Mundurowi umożliwili 42-latkowi przeprawę przez rzekę, a następnie odwieźli zmęczonych turystów do miejsca zamieszkania - dodaje policjantka.

Teren, po którym poruszali się mężczyźni nocą jest niezwykle niebezpieczny. Przeplatany ciągami rzecznymi i zbiornikami wodnymi stwarza, dla osób nie znających go, realne zagrożenie dla życia i zdrowia. 

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA