Express-Miejski.pl

Więcej kontroli na drogach. Dziś policyjna akcja. „Prędkość”

Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na przekroczenia prędkości, ale również także inne wykroczenia powodowane przez uczestników dróg fot.: mp

8 lipca policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. 

Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, ale policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Funkcjonariusze policji w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z rejestracją obrazu.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci przypominają, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Apelują też o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości oraz zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Więcej kontroli na drogach. Dziś policyjna akcja. „Prędkość”

    2021-07-08 16:08:56

    gość: ~Ak

    ostatnio dodany post

    Szwagier robi w policji zawsze daje mi cynk

REKLAMA