Express-Miejski.pl

Walczy, by żyć! Aneta, ziębiczanka o wielkim sercu potrzebuje Twojej pomocy

Aneta nigdy nie odmawiała pomocy. Brała udział w wielu akcjach charytatywnych, wspierając je swą energią i niesamowitym głosem. Dziś sama potrzebuje pomocy fot.: mp

Od kilku dni na w internecie trwa akcja zachęcająca do pomocy i finansowego wsparcia Anety Leńskiej – młodej mieszkanki Ziębic, która od urodzenia walczy z mukowiscydozą.

Aneta ma szansę na roczną terapię lekiem, którego koszt wynosi ponad milion złotych. Kwota jest astronomiczna, dlatego 28-latka rozpoczęła zbiórkę na portalu Siepomaga, a w akcji o uzbieranie tej niebagatelnej kwoty wspierają ją przyjaciele, rodzina, znajomi i osoby, których poruszyła choroba Anety.

Gwardziści, Gwardia Walczy Dla Anety, Gwardia Ratuje Anetę – takie hasła opatrzone hasztagiem można coraz częściej spotkać na portalach społecznościowych i – jak zapowiadają autorzy akcji – wokół Anety, jej zbiórki wiele będzie się działo i będzie o tym głośno. - Robimy szum... Niech świat się dowie, że Gwardia Olka walczy o kolejne życie! - mówi Kasia Malicka-Kuziemska, jedna z Gwardzistek. - Żona, mama, najlepsza przyjaciółka pod słońcem, super babeczka z sercem na dłoni - teraz sama potrzebuje pomocy... I my ją jej damy! Gwardia budzi się na nowo, aby walczyć o lepsze jutro dla tej silnej kobietki! - dodaje Oliwia Sopuch administrator facebookowej grupy, na której gwardziści zachęcają do aktywności na rzecz Anety, wspierają ją i na bieżąco informują o postępach zbiórki oraz podejmowanych akcjach.

Wokalistka o przepięknym głosie, pedagog i trener, która wraz z mężem prowadzi Centrum Kształcenia Muzycznego HIT. Mogliśmy ją zobaczyć w wielu ogólnopolskich projektach muzycznych, takich jak Szansa na Sukces, Festiwal zaczarowanej Piosenki Anny Dymnej, Śpiewajmy razem. All Together Now, Muzyczna Bitwa Radia Wrocław, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, ponieważ Aneta wielokrotnie występowała ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej. Niedawno mogliśmy ją usłyszeć na scenie z okazji Koncertu na Dzień Kobiet, często możemy ją również usłyszeć w aranżacjach muzycznych, ponieważ na co dzień śpiewa w zespole DSW razem z Kasią Bakalarczyk i Iwoną Kuśnierz.

Jednak od zawsze w jej życie wpisana jest walka, walka o oddech, dlatego hasło „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą" jest jej tak bliskie. Mukowiscydozy nie widać, ale sieje w organizmie Anety ogromne spustoszenie, atakując płuca, wątrobę, trzustkę i zmuszając kobietę do częstych pobytów w szpitalu. Mimo iż mukowiscydoza jest genetyczną i nieuleczalną chorobą, niedawno pojawiła się możliwość kuracji lekami przyczynowymi, które znacznie poprawiają funkcjonowanie chorych na mukowiscydozę i przekształcają ją w chorobę przewlekłą. Niestety, koszt zakupu jest horrendalny i wręcz niemożliwy do zebrania dla zwykłego człowieka. Dla Anety to kolejna walka – tym razem już nie tylko o siebie, ale o dziecko, które już niedługo ma przyjść na świat.

Aneta nigdy nie odmawiała pomocy. Zawsze brała aktywny udział w akcjach charytatywnych dla osób potrzebujących. Wspierała je swą energią i niesamowitym głosem. Dziś to ona potrzebuje pomocy. - Potrzebujemy nowych Gwardzistów. Liczy się każda wpłata, każda jest dla nas ważna, dlatego robimy wszystko, aby o Anecie dowiedziała się jak największa liczba osób. Aby pasek na Siepomaga zazielenił się dla Anety jak najszybciej - zachęcają Gwardziści - Witek, Natalia, Kasia, Edyta, Oliwia, Gosia, Basia i mają nadzieję, że także Ty! Liczy się każda złotówka.

Grupa Gwardii – zapraszamy – dołącz i będziesz na bieżąco [KLIK]

Zbiórka dla Anety i  szczegółowa historia choroby [KLIK]

em24.pl / BS / Gwardia

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA