Express-Miejski.pl

Znamy plany związane z modernizacją stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich

Konsultacje społeczne dotyczące gruntownej modernizacji stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich fot.: Gmina Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Nowy budynek wielofunkcyjny, bieżnia, skatepark dla dzieci czy tor do nordic walking - to tylko kilka założeń koncepcyjnych związanych z kompleksową przebudową stadionu.

Dziś odbyły się konsultacje społeczne dotyczące modernizacji obiektu. W spotkaniu wzięli udział burmistrz Marcin Orzeszek, jego zastępca Dariusz Małozięć, radni, przedstawiciele Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz reprezentanci stowarzyszeń i organizacji, które regularnie korzystają ze stadionu.

Burmistrz Marcin Orzeszek poinformował przybyłych, ze dalszy etap modernizacji stadionu, po planowanej budowie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem przy krytej pływalni (więcej informowaliśmy o tym tutaj [KLIK]), będzie dotyczył m.in. rozbiórki istniejącego budynku szatniowego i postawieniu w jego miejsce nowoczesnego budynku wielofunkcyjnego. Na parterze dwukondygnacyjnego obiektu ma znaleźć się co najmniej osiem pomieszczeń szatniowych, natomiast na piętrze planuje się utworzenie sali konferencyjnej wraz z pomieszczeniami biurowymi.

W planach jest także szereg innych inwestycji, z których będą mogli korzystać mieszkańcy i goście odwiedzający Ząbkowice Śląskie. Wśród zamierzeń inwestycyjnych jest także m.in.:

- budowa nowego budynku gospodarczego na potrzeby kompleksu sportowego
- budowa oświetlonej bieżni lekkoatletycznej przy głównej płycie boiska wraz ze skocznią do skoków w dal i trójskoku, rzutnią do pchnięcia kuli i rzutnią do rzutu oszczepem
- budowa miejsca wypoczynku dla rodzin z dziećmi - skatepark dla dzieci
- budowa toru do nordic walking na koronie stadionu
- modernizacja trybun z ich częściowym zadaszeniem
- oświetlenie skateparku
- modernizacja kortów tenisowych poprzez montaż oświetlenia
- przebudowa istniejących parkingów oraz budowa parkingu dla dodatkowych 100 aut wraz ze stanowiskami dla autokarów.
- budowa ogrodzenia całego obiektu obejmującego basen, parkingi, boiska.

Konsultacje zostały zorganizowane, aby przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji mogli wnieść swoje propozycje i uwagi jeszcze przed przygotowaniem dokumentacji na budowę obiektu. W tym miesiącu gmina planuje ogłoszenie przetargu na wykonanie dokumentacji, która jest nieodłącznym elementem do rozpoczęcia realizacji inwestycji.

em24.pl

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Znamy plany związane z modernizacją stadionu miejskiego w Ząbkowicach Śląskich

  2021-07-06 15:12:47

  gość: ~123

  Nareszcie, może w końcu nasz skejcik senior przestanie się srac na instagramie o dzieci na hulajnogach.

 • 2021-07-07 01:23:45

  gość: ~On

  @~123
  Jak pewnego dnia ktoś skasuje Ci dziecko na hulajnodze, a ono rozłupie sobie czaszkę o beton, to wtedy zrozumiesz o co chodzi „skejcikowi seniorowi”. skatepark nie jest do tego żeby przyprowadzać 5 latka na plastikowej hulajnodze z zabawkowego albo z biedronki. Wpuszczasz swoje dziecko na korty między grających dorosłych w tenisa? Nie? Spróbuj, tylko daj znać kiedy, chętnie przyjdę z popcornem pooglądać. Tu nie jest wina dzieci, tylko tępych rodziców, którzy myślą jak jak kupili swojemu bombelkowi coś co ma kółka, to automatycznie można go zabrać na skatepark. Skatepark jest miejscem dla wszystkich, ale to że coś jest dla wszystkich, nie znaczy że można robić wszystko co się chce.

 • 2021-07-07 07:24:01

  gość: ~Robson

  @~On
  Dokładnie, rodzic myśli, że to taki wybetonowany plac zabaw do jazdy kółeczkami. To i tak szczęście, że nie doszło jeszcze do poważniejszego wypadku jak miało to miejsce na kilku innych skateparkach. To jest sport zaliczany do ekstremalnych. U taka osoba jadąca z prędkością na hulajnodze czy deskorolce nie zatrzyma się nagle w miejscu przed pędzącym bombelkiem tylko walnie w niego a on baniakiem o beton.

 • 2021-07-07 02:38:33

  gość: ~321

  Patrząc na plusy i minusy pod twoimi wypocinami, można wywnioskować, że ameb umysłowych którzy przyprowadzają dzieci na skateparki jest na szczęście mniej, to dobrze, jest szansa w narodzie.

 • 2021-07-08 09:22:31

  gość: ~Majk

  @~123
  Dawaj z bombelkiem na krajową ósemkę, gładki asfalt, fajnie sobie będzie mógł pojeździć na hulajnodze, zatrzymasz ruch, przecież płacisz podatki a drogi są dla wszystkich, a jak będą się kierowcy „srali” to napiszesz o tym na expressie, przecież jesteś rodzicem, więc ci się po prostu należy.

 • 2021-07-08 17:52:17

  gość: ~Kacpi

  ostatnio dodany post

  @~123
  I dobrze że się „sra” bo skatepark to nie miejsce dla dzieci bawiących się w ganianego na chińskich hulajnogach czy rowerkach, troglodyto. Co, następny beneficjent socjalnych zapomóg? Któremu obecny rząd natłukł do głowy, że jak ma dziecko to mu się wszystko należy? Dla dzieci są place zabaw, mało ich macie w Ząbkowicach? Jest ich chyba z 10. Roszczeniowcy zasra*i!

 • 2021-07-06 15:14:21

  gość: ~Autor

  Brawo wszystko ładnie ale kiedy to będzie i czy jest na to kasa ?

 • 2021-07-06 15:18:56

  gość: ~Józko

  Pięknie, to teraz czekamy na awans Orła do 3 ligi

 • 2021-07-06 15:26:59

  gość: ~wolf

  Koszt takiej inwestycji to minimum 8-10 mln zł. Skąd na to pieniądze jak w gminnej kasie pusto, a i zdolność kredytowa już niewielka? Czyżby liczenie na pieniądze z zewnątrz? Żeby się nie okazało, że wywalą na dokumentację pół bańki i projekt będzie leżał u Orzeszka czy Małozięcia w gabinecie aż wypłowieje

 • 2021-07-06 15:33:30

  gość: ~mieszkaniec

  @~wolf
  przecież pochodzić i pogawędzić zawsze można nic to nie kosztuje.....

 • 2021-07-06 18:24:59

  gość: ~xxxx

  @~wolf
  W urzędzie pracujesz?

 • 2021-07-06 17:59:34

  gość: ~Przyjaciel Orła

  No i gitara. Nareście bedzie obiekt z prawdziwego zdarzenia. Jeśli chodzi o oczekiwania kibiców piłki nożnej to dwaj byli prezesi KS Orzeł wiedzą co zrobić i jak ma wyglądać Nasz stadion w 21 wieku.Mam tylko jedną prośbę, zbudujmy coś naprawdę na 21 wiek. Mamy wydać np. 5mln to wydajmy 5,5mln niech powstanie coś dobrego. 8 szatni to za mało. Orzeł 4 Polonia 3 szkółki 4 no i jakaś sekcja królowej sportu 2. A może by tak w podziemiu zrobić kręgielnie to też kiedyś były Nasze lata świetności. Dla centrum sportu byłby to jeden z elementów oferty na którym też można zarabiać. Nie dziadujmy, jak nie zrobimy tego teraz to kiedy. Pozdrawiam.

 • 2021-07-06 20:35:09

  gość: ~Abc

  @~Przyjaciel Orła

  Z tą kręgielnią to cholera jest DOBRY pomysł! Naprawdę. Koszta chyba nie są jakieś duże a i na tym możnaby nieźle zarobić. Przy okazji może jakaś restauracja w obiekcie?

REKLAMA