Express-Miejski.pl

Śmiertelny wypadek, 9 kolizji i sześciu kierowców pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był...91-latek

Poważny wypadek między Kamieńcem Ząbkowickim a Złotym Stokiem. fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minionym tygodniu na drogach powiatu ząbkowickiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym śmierć poniósł 28-letni mężczyzna. Odnotowano też 9 kolizji.

Ponadto policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 6 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym dwóch nietrzeźwych.

Śmiertelny wypadek

Do zdarzenia doszło chwilę po godz. 9 na drodze wojewódzkiej nr 390 między Kamieńcem Ząbkowickim a Złotym Stokiem w pobliżu Płonicy. Kierujący samochodem młody mężczyzna, mieszkaniec powiatu ząbkowicki, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Z auta, które po zdarzeniu stanęło w ogniu mężczyznę ewakuowały osoby postronne. Pomimo szybkiej reakcji i podjętej reanimacji u 28-latka nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Opel, którym podróżował mężczyzna, a który kupił dzień wcześniej, doszczętnie spłonął.

Więcej o zdarzeniu informowaliśmy w artykule pt. Opel wypadł z drogi, uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Zginął 28-latek [KLIK]

9 kolizji, dwóch nietrzeźwych i kilku w stanie „po spożyciu”

Nie jest to jedyne zdarzenie drogowe z ostatniego tygodnia. W ciągu zaledwie 7 dni w powiecie ząbkowickim doszło do 9 kolizji i zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących.

1 lipca w Doboszowicach (gm. Kamieniec Ząbkowicki) funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował samochodem Audi.

Z kolei 4 lipca również funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który jechał jako kierujący samochodem Toyota z wynikiem 0,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym czasie zatrzymano również kilku kierujących po użyciu alkoholu (stężenie alkoholu od 0.2 do 0.5 promila). Najstarszy z nich, zatrzymany 29 czerwca miał... 91 lat.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Śmiertelny wypadek, 9 kolizji i sześciu kierowców pod wpływem alkoholu. Jednym z nich był...91-latek

    2021-07-05 15:24:17

    gość: ~89

    ostatnio dodany post

    91 lat i jeszcze miał prawo jazdy dawno powinien mieć już zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA