Express-Miejski.pl

Przemknęli przez ligę z kompletem zwycięstw. Juniorzy Orła wracają do ligi wojewódzkiej [foto]

W ostatnim meczu ligowym biało-niebiescy po golu Kamila Kukli pokonali 1:0 (1:0) Nysę Kłodzko fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Z 18 zwycięstwami na koncie i kompletem punktów juniorzy starsi ząbkowickiego Orła jak burza przeszli przez II ligę okręgową i awansowali do I ligi wojewódzkiej.

19 czerwca na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Ząbkowicach Śląskich biało-niebiescy rozegrali ostatni mecz sezonu, w którym pokonali 1:0 (1:0) Nysę Kłodzko, wicelidera rozgrywek. Jedyną bramkę w około 35. minucie rywalizacji zdobył Kamil Kukla. Było to 99. trafienie w rozgrywkach ligi okręgowej. Podopiecznym Piotra Kupca nie udało się co prawda dobić do granicy stu goli, ale bilans bramkowy 99-8 w osiemnastu starciach musi robić wrażenie.

Zanim jednak arbiter rozpoczął spotkanie doszło do gratulacji i podziękowań.  Najpierw zawodnicy Orła pożegnali Marcina Pałygę, dla którego dzisiejszy mecz był ostatnim w juniorskim zespole. To jedyny zawodnik z rocznika 2002, który po tym sezonie kończy wiek uprawniający go do gry w juniorach starszych. Marcin otrzymał od kolegów z drużyny i trenera pamiątkową koszulkę z podpisami wręczoną przez prezesa klubu Tomasza Stelmacha, a w spotkaniu z Nysą miał okazję pełnić rolę kapitana zespołu. 

Kolejną miłą chwilą dla zawodników Orła była informacja o dofinansowaniu do letniego obozu w Łebie. Burmistrz Marcin Orzeszek przekazał, że gmina Ząbkowice Śląskie kwotą 6 tys. zł dofinansuje pobyt juniorów starszych na zgrupowaniu i pogratulował podopiecznym Piotra Kupca awansu na szczebel ligi wojewódzkiej.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przemknęli przez ligę z kompletem zwycięstw. Juniorzy Orła wracają do ligi wojewódzkiej [foto]

  2021-06-19 19:41:06

  gość: ~Przyjaciel Orła

  Brawo młode Orły. Gratulacje trener , drużyna , zarząd. Orzeł zawsze miał wspaniałą młodzież. Jeszcze raz gratulacje. Pozdrawiam.

 • 2021-06-19 21:07:57

  gość: ~Ziębiczanin

  Gratulacje dla zespołu. Burmistrz to jest gość. Naszego ni widu, ni słychu na meczach , nie tylko piłkarskich, ale uczniowskich.

 • 2021-06-20 11:50:14

  gość: ~Polonia

  ostatnio dodany post

  Gratulacje- Polonia Ząbkowice Śląskie

REKLAMA